Příbram děkuje záchranářům. V centru města svítí obří srdce
Koronavirus
9. dubna 2020 (10:40)
foto: pribram.cz
V dnešní době bychom měli děkovat všem, kteří se každodenně vystavují nebezpečí nákazy koronavirem jen proto, aby pracovali pro druhé. Právě těmto lidem patří díky.
Nejen na území České republiky se děkuje všemožnými způsoby těm, kteří jsou v první linii. Výzvy jsou různé, večerní potlesk, zpěv, vytvoření srdce v oknech… Příbram nyní touto formou děkuje také.
„Nedávno mi přišel podnět od jednoho z občanů, zda by město nemohlo nějak symbolicky poděkovat lidem, kteří v současné pandemické době nasazují své životy a zdraví při práci pro druhé. Mám tím na mysli lidi, u kterých se vžilo označení „ti v první linii“. Obecným symbolem poděkování a respektu je srdce. Všímám si, že v několika oknech domů v našem městě srdce svítí. Oslovil jsem tedy pana Ing. Máchu, ředitele Technických služeb, zda by nebylo možné vytvořit podobný symbol, který by vyjadřoval respekt a díky našeho města směrem k lidem, kteří se o nás denně starají. Během několika dní pracovníci TS vyrobili nad rámec svých pracovních úkolů srdce, které necháme po několik týdnů svítit na náměstí T. G. Masaryka jako symbol toho, že město Příbram si váží práce a statečnosti lidí v první linii. Pracovníkům TS v čele s panem ředitelem Máchou děkuji. Srdce svítí i pro ně!,“ říká starosta města Jan Konvalinka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Světoznámé kvarteto Cello Republic vystoupí v úterý 13. ledna v Příbrami
Cello Republic je soubor složený ze čtyř violoncellistů, kteří si po studiích na …
VK TROX Příbram předvedl nejlepší výkon sezony, v extralize smetl Benátky 3:0
Volejbalová ČEZ extraliga mužů nabídla v Příbrami špičkový duel, který sledovali …
Sport
Zlatý Ámos má zástupkyni i z Příbramska. Žáci nominovali učitelku z Rožmitálu
Anketa Zlatý Ámos, která už více než tři desetiletí oceňuje nejoblíbenější učitele v …
Silné mrazy ohrožují zvířata: veterináři vyzývají chovatele k větší péči
Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s aktuální vlnou mrazů upozorňuje …
Informace o bobrech v Brdech se dostala mezi světové dobré zprávy roku 2025
V Chráněné krajinné oblasti Brdy se před několika lety usídlili bobři. Jejich činnost …
Komentovaná vycházka v neděli připomene historii k 810. výročí města Příbrami
V Příbrami se uskuteční komentovaná vycházka k 810. výročí města Příbrami, která …
Zbraňová amnestie je tady už pošesté
"Našli jste při vyklízení půdy starou zbraň nebo náboje po dědečkovi? Právě teď …
Opilí motoristé zůstávají vážným rizikem na silnicích Příbramska
Požití alkoholu před jízdou nebo během ní patří dlouhodobě mezi nejnebezpečnější …
Vánoční stromky v Příbrami nekončí na skládce, město je zpracuje
Technické služby města Příbrami zahájily svoz odstrojených vánočních stromků. Ty po …
Když lovkyně zpívá. Dagmar Jandová o soutěžích, Suchém a Svaté Hoře
Dáma, která s ledovým klidem odpovídá na ty nejzáludnější otázky v jedné z …
ROZHOVOR





