Příbram chce zlepšit parkování pro návštěvníky CHKO Brdy
28. února 2021 (07:30)
Příbram chce zlepšit parkování pro návštěvníky Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Jedná proto s vlastníky pozemků v místních částech Orlov a Kozičín o vytvoření nových parkovacích míst, uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
Brdy se těší velké oblibě turistů, v době pandemie se návštěvnost ještě zvýšila. Tomu ale mnohde neodpovídají parkovací kapacity. Například parkoviště v Orlově, které je v majetku Vojenských lesů, bývá v poslední době rychle zaplněné.
Město jedná s Vojenskými lesy, že by parkoviště v Orlově upravilo a spravovalo. Podle Konvalinky je problém i s dešťovou vodou, která vytéká z lesů a teče přes parkoviště dál do osady.
"Jednáme v Orlově i se soukromým sektorem o vytvoření parkovacích kapacit. Podařilo se nám na některé ze zimních víkendů, kdy byl opravdu velký nával běžkařů, domluvit se zástupcem soukromého sektoru, že tam uvolnil pozemky pro parkování automobilů," řekl Konvalinka.
V Kozičíně by zase město mohlo odkoupit plochu před úpravnou vody a parkovací místa vytvořit tam. Vlastníkem pozemku je Svazek obcí pro vodovody a kanalizace, radnice s ním již jedná.
Špatné parkování v obcích kolem bývalého vojenského újezdu ale komplikuje život lesníkům i záchranářům, kteří potřebují do přírodní oblasti volný průjezd. Hlavní zátěž nesou lidé obcí na okraji chráněné krajinné oblasti. Část turistů nerespektuje dopravní značení, silniční pravidla nebo nechává auta na trávě a na soukromých pozemcích.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK/Jakub Pečenka
ČTK/Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky
Prostor v Jinecké ulici pod městským hřbitovem, kde dnes sídlí zahradnictví Petunia, …
Nepřehlédněte
Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, …
Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života
Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v …
Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše
Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním …
Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy
Středočeské policii minulý rok chybělo oproti plánu 444 policistů, předloni to bylo …
Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda
Stačí vteřina nepozornosti – a klidná cesta do obchodu se může změnit v drama. Právě …
Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě
Prostor kolem krámků na Svaté Hoře je dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Nerovný terén, …
Nepřehlédněte
Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře
Když člověk brouzdá po brdských hřebenech, jen těžko si představí, že pod jeho kroky …
POZNÁVÁME BRDY
Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu
Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ





