Příbram chce zavést sdílená kola, jezdit po městě začnou letos
20. ledna 2022 (06:32)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Vzhledem ke kopcovitému terénu si lidé v Příbrami budou moci půjčovat nejen klasická kola, ale i elektrokola.
Příbram chce zavést sdílená kola, jezdit po městě začnou letos. Půjde o 40 mechanických a 40 elektrických kol, půjčování bude tak jako jinde možné prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu, řekl novinářům místostarosta Martin Buršík (dříve ANO).
"Rada města schválila záměr sdílených kol, budeme soutěžit dodavatele této služby," uvedl Buršík. Kola si bude možné půjčit nejméně na sedmi stanovištích.
Vzhledem ke kopcovitému terénu si lidé v Příbrami budou moci půjčovat nejen klasická kola, ale i elektrokola. Přesný ceník bude znám až po soutěži. "Na mechanickém kole by měla být čtvrthodina zdarma, na elektrickém by to mělo být stejné jako jízdné v MHD," uvedl Buršík.
Sdílená kola fungují i v dalších středočeských městech, například v Kladně, Berouně, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku nebo v Říčanech u Prahy.
Příbram také plánovala, že po městě osadí 300 stojanů na kola s jednotným designem, zatím se to ale nepodařilo. Firma, jež uspěla ve výběrovém řízení, podle Buršíka nepředložila všechny potřebné doklady. "O dalším postupu v této otázce bude jednat v nejbližším termínu rada města,“ dodal místostarosta. Podle něj je možné i to, že město soutěž vyhlásí znovu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník
Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři …
Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase
Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v …
Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí
Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. …
Sport
Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba
Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté …
V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže
Policie prošetřuje nešťastný případ, který se stal v Příbrami. V rekonstruovaných …
VIDEO
Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska
Příbram si v úterý připomněla výročí úmrtí významného rodáka, fotografa a umělce …
VIDEO
Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje
Silnice přes hráz vodního díla Orlík je od 12. ledna uzavřená na dva roky kvůli …
AKTUÁLNĚ
Útok nožem v Příbrami: žena obviněna z pokusu o vraždu
Policisté stíhají kvůli pokusu o vraždu třiadvacetiletou ženu, která podle nich v …
Dobrovolníci v příbramské nemocnici věnovali pacientům za loňský rok 636 hodin času
Rok 2025 byl pro nemocniční dobrovolnictví v Oblastní nemocnici Příbram výjimečný. …
ROZHOVOR
Hovory M v D- klubu: nový cyklus inspirativních večerů odstartoval v lednu. Prvním hostem byl Vladimír Kořen
Příbramský D-klub vstupuje do nového roku s čerstvou energií. Od ledna zde odstartuje …
FOTOGALERIE




