25. 8. svátek má Radim




Příbram chce zavést kanalizaci do Kozičína a opravit tam vodovod

22. května 2024   (14:31)
Příbram chce zavést kanalizaci do Kozičína a opravit tam vodovod
foto: pixabay

Náklady bez DPH zřejmě nepřesáhnou 130 milionů korun.


Příbram chce zavést kanalizaci do místní části Kozičín a opravit tam vodovod. Náklady bez DPH zřejmě nepřesáhnou 130 milionů korun. Původně byly plánované náklady o 55 milionů vyšší, radní ale s ohledem na situaci na trhu maximální cenu snížili. Místní by se měli obrnit trpělivostí, půjde o citelný zásah do jejich života, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Projekt kromě výstavby splaškové kanalizace počítá i s vybudováním dešťové kanalizace a kompletní opravou vodovodních řadů, opravou silnic a instalací nového veřejného osvětlení. "Budeme tam řešit mimořádně složitá dopravně inženýrská opatření, protože musíme zajistit průjezdnost třeba i pro složky Integrovaného záchranného systému a tak podobně. Bude to veliká komplikace pro lidi v Kozičíně, ale bude to pro jednou vyřešeno," uvedl starosta.
Radnice již vyhlásila tendr na stavební firmu, nabídky lze podávat do 11. června. S ohledem na dotaci musí být alespoň část prací týkající se kanalizace hotová do konce příštího roku. Město podle Konvalinky nechce se stavbou otálet a práce by měly začít hned, jakmile město vybere zhotovitele a podepíše s ním smlouvu.
Předpokládané náklady byly původně 185 milionů korun bez daně, radní ale na nedávném jednání nejvyšší možnou cenu snížili na 130 milionů bez DPH. Radní podle Konvalinky zohlednili situaci na trhu stavebních prací a materiálů a to, jak se městu daří soutěžit jiné zakázky.

Část nákladů, zhruba 21 milionů korun, by měla pokrýt dotace z ministerstva zemědělství. Zhruba 20 milionů město také získá od Svazku obcí pro vodovody a kanalizace, který bude měnit i své rozvody.
Příbram v projektu Čistá Litavka počítala s výstavbou kanalizace v osadách Orlov, Lazec a Kozičín. Před deseti lety město vybudovalo kanalizaci v Orlově, v letech 2021 a 2022 přišel na řadu Lazec a nyní se dostane právě na Kozičín.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Nízkoprahové kluby po celé republice se v září otevřou veřejnosti. Letos se zaměří na … SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, … AKTUÁLNĚ Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Ministerstvo práce mluví o tom, že odchod do důchodu už nemá být jen o věku. Podle … AKTUÁLNĚ Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Ještě než se děti vrátí do lavic, stojí za to vědět, kdy je čeká volno. Školní rok … ŠKOLSTVÍ Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. … AKTUALIZOVÁNO Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do … DOPRAVA V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných … AKTUÁLNĚ Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. … NEPŘEHLÉDNĚTE Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC … PR
Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a … VOLBY 2026
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz