21. 5. svátek má Monika




Příbram chce založit fondy na obnovu majetku a výkupy pozemků

3. června 2016   (06:18)
Příbram chce založit fondy na obnovu majetku a výkupy pozemků
foto: pribram.cz

Vznik fondů musí schválit příbramské zastupitelstvo.



Příbram chce zřídit tři zvláštní fondy, v nichž by se shromažďovaly prostředky na obnovu vodohospodářského majetku, výkupy pozemků a rekonstrukce městských budov. Cílem je to, aby se mimořádné příjmy například z prodeje nepotřebných budov či pozemků nespotřebovaly na chod města, ale byly investovány do zbývajícího majetku. Zřízení fondů musejí ještě schválit zastupitelé, řekl ČTK starosta Jindřich Vařeka (ANO).

Do fondu na obnovu vodohospodářské infrastruktury se budou ukládat peníze vybrané od provozovatele, které by se podle Vařeky měly do sítě zase vrátit. Do dalšího fondu poputují příjmy z prodeje zbytných pozemků. Starosta upozornil na to, že město má spoustu malých parcel, i mimo svůj katastr, z nichž nemá žádné příjmy. Podle Vařeky je potřeba je prodat a za získané peníze vykoupit například pozemky důležité pro projekt zelené páteře města, který by měl zatraktivnit zarostlé území kolem potoka protékajícího centrem Příbrami. Město potřebuje získat především pozemky u Čekalikovského rybníku a na území mezi Novým a Fialovým rybníkem.

Třetí fond má být určen na obnovu bytů a budov v majetku města. Vařeka podotkl, že v minulosti se v Příbrami prodalo 9500 bytů a utržené peníze byly vynaloženy na různé účely. To byla podle něj chyba. Pokud se budou nějaké další budovy prodávat, utržené peníze by podle Vařeky měly zůstat v nemovitostním fondu, aby mohly být využity na obnovu zbývajícího majetku.

V této věci se ale strany vládnoucí na příbramské radnici, tedy ANO a TOP 09, příliš neshodují. Zatímco TOP 09 není dalšímu prodeji městských budov nakloněna, ANO se chce části budov zbavit. "Staré budovy, které jsou ve špatném stavu, jsou zátěží pro město a žádným bohatstvím," míní Vařeka. Místostarosta Václav Švenda (TOP 09) to ale tak jednoznačně nevidí. Podle něj by se město mělo zbavovat budov jen v krajním případě. Už dříve poukázal na to, že se mění skladba nájemníků a přicházejí noví, od nichž lze vybírat vyšší nájmy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Jan Kholl kš








Další články

Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč … DOPRAVA Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších … TIP NA VÝLET Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, … Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi … SPORT Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o … POLITIKA Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz