Příbram chce vypovědět partnerskou smlouvu uzavřenou s ruským městem Čechov
AKTUALIZOVÁNO
28. února 2022 (14:41)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Starosta Příbrami Jan Konvalinka svolává na 8. března jednání zastupitelstva
Příbram chce vypovědět partnerskou smlouvu s ruským městem Čechov. Hlasovat o tom budou zastupitelé na jednáním svolaném na 8. března. Zároveň rozhodnou o finanční pomoci Ukrajině z rozpočtu města, která by měla být poukázána na účty humanitárních organizací, informovala dnes mluvčí radnice Eva Švehlová.
Zastupitelé se podle ní sejdou v nejbližším možném termínu, který umožňuje zákon. Na programu budou mít pouze body týkající se Ruska a Ukrajiny. Kolik peněz na pomoc Ukrajině napadené ruskou armádou město pošle, zatím není jasné. "Konkrétní výše podpory bude věcí diskuse při samotném jednání, stejně jako místo určení, kam by měla finanční podpora směřovat," uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
Podobný krok již učinil Středočeský kraj, zastupitelé dnes rozhodli o ukončení veškeré spolupráce s ruskými regiony navázané v minulosti. Zároveň souhlasili s uvolněním deseti milionů korun na humanitární pomoc Ukrajině, peníze kraj pošle přímo na účet zřízený velvyslanectvím Ukrajiny v ČR. Hejtmanství se v minulosti dohodlo na spolupráci s Moskevskou a Astrachaňskou oblastí. Vypovězení smluv o spolupráci podpořila i opozice, stejně jako humanitární pomoc Ukrajině.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA
Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky
Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu …
ZVÍŘATA
Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka
Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má …
ROZHOVOR
Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu
Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin
Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi …
POZNÁVÁME BRDY




