18. 5. svátek má Nataša




Příbram chce vybudovat denní centrum pro bezdomovce

9. června 2014   (06:24)
Příbram chce vybudovat denní centrum pro bezdomovce
foto: sxc

Počet bezdomovců v Příbrami roste.



Příbram chce vybudovat denní centrum pro bezdomovce. Sídlilo by v nevyužívané městské budově v ulici Československé armády. Podobná služba zatím ve městě chybí, městská policie tyto lidi nemá kam posílat, řekl ČTK místostarosta Václav Černý (ODS).

Počet bezdomovců přibývá

"Bezdomovectví nás v Příbrami trápí, bezdomovců nám přibývá. Aktuálně nám chybí nějaká nezisková organizace, která by se takovouto skupinou občanů na území města zabývala," uvedl Černý.

Město proto začalo jednat s Farní charitou, Armádou spásy a Nadějí, zda by některá z nich centrum nemoha provozovat. "Mají s tím zkušenosti a my bychom neradi něco vymýšleli, protože ono už je to všechno vymyšlené a v Praze a jiných městech to funguje," podotkl Černý.

Útočiště bude v budově, kde dříve sídilly městské lesy

V budově, kam by bezdomovci mohli docházet a případně i přespat, dříve sídlily městské lesy nebo hudební škola a nyní je tento objekt prázdný. Kromě denního centra by v Příbrami mohla vzniknout i ubytovna pro bezdomovce v prostorách dnešní protialkoholní stanice, která se má v budoucnu přestěhovat do areálu nemocnice (ZUNZ).

Příbram podle Černého nyní uspokojuje téměř všechny cílové skupiny uživatelů sociálních služeb, nedostatečné jsou ale terénní práce a služby pro jedince se specifickými potřebami, jako jsou lidé po výkonu trestu a právě bezdomovci. Podle komunitního plánu ve městě schází také nabídka služeb pro lidi s psychiatrickou zátěží a prognózou dlouhého umírání. Výstavba například hospice ale podle Černého není na programu dne, protože by se toto zařízení za současných podmínek nenaplnilo.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj snm








Další články

Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních … BLESKOVÁ ZPRÁVA Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich … ZAJÍMAVOSTI Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na … AKTUÁLNĚ Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České … ZAJÍMAVOSTI Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska Mezinárodní den muzeí letos v Příbrami připomene Hornické muzeum Příbram novinkou, … ZAJÍMAVOSTI Jaro přináší nový život. A zároveň nejvíc smrti. Pomozte to změnit. Jaro přináší nový život. A zároveň nejvíc smrti. Pomozte to změnit. Jaro je tu a s ním i období, kdy se v trávě rodí tisíce mláďat. A zároveň období, kdy … ZVÍŘATA Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi Ve švédském městě Södertälje testují projekt, který zní jako sci‑fi: divoké vrány … ZAJÍMAVOSTI Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko Ačkoliv jsou autobusové linky pro turisty určené především pro Plzeňsko, využít je … DOPRAVA Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí? Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí? Realitní trh ve Středočeském kraji pokračuje i v roce 2026 v postupném růstu. Po … PR
Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“ Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“ Jak vypadá škola, která staví na individuálním přístupu, tvořivosti a propojení … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz