28. 2. svátek má Lumír

Příbram chce postavit atletický stadion, chystá projektovou dokumentaci

11. října 2023   (12:58)
Příbram chce postavit atletický stadion, chystá projektovou dokumentaci
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Ovál s tribunou, který v Příbrami dosud schází, má vzniknout u základní školy ve Školní ulici.


V Příbrami by mohl vzniknout atletický stadion. Kdy se začne stavět a z čeho ho město zaplatí, ale zatím není jasné. Radní nedávno schválili záměr veřejné zakázky na projektovou dokumentaci, která se bude týkat vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení. Cílem je, aby město bylo připraveno na vypsání vhodných dotací, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Ovál s tribunou, který v Příbrami dosud schází, má vzniknout u základní školy ve Školní ulici. Město pro stavbu vykoupilo pozemky. Zároveň si už v minulosti nechalo zpracovat studii i odhad nákladů. "Kdyby se to mělo stavět úplně celé, jak to je ve studii, tak by to stálo 190 až 200 milionů korun," uvedl starosta. "Chceme jít cestou postupnou, aby bylo vše připraveno i s ohledem na to, že třeba v budoucnu mohou být vypsány nějaké dotační tituly. Abychom měli nachystanou projektovou dokumentaci a mohli se případně o peníze ucházet," dodal.
Radnice si zatím pořídí dokumentaci, která se týká umístění stavby do krajiny, stavebního povolení a souvisejícího inženýringu. Následně by měly projekční práce ještě pokračovat.
Atletické stadiony budují nebo rozšiřují i jiná středočeská města. V Benešově například vznikl běžecký tunel se zázemím u atletického stadionu v areálu Sladovka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé … ANKETA Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle … DOPRAVA Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale … POZNÁVÁME BRDY Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě … ŠKOLSTVÍ Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance Poslední únorová sobota nabídne na Rožmitálsku pestrý program pro malé i velké. … MASOPUST Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“ Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“ V přízemí Kopáčkova domu je volně přístupná výstava Muzea města Dobříše, která … ANKETA V Rožmitále hořel nakladač V Rožmitále hořel nakladač Hasiči zasahovali v Rožmitále u nahlášeného požáru nakladače. AKTUÁLNĚ
Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Obyvatele Klučenic a okolních obcí probudil ve čtvrtek pozdě večer nečekaný otřes. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz