Příbram chce odkoupit tržnici, na jejím místě by mohl vzniknout parkovací dům
17. října 2023 (12:10)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Jakou kapacitu by případný parkovací dům mohl mít a zda bude vůbec postaven, zatím není jasné.
Příbram chce odkoupit budovu tržnice na Rynečku, na jejím místě by mohl vzniknout parkovací dům. Vyřešil by se tím problém s nedostatkem parkovacích míst v této části města. Záměr výkupu již schválilo zastupitelstvo, řekla dnes mluvčí radnice Eva Švehlová.
Jakou kapacitu by případný parkovací dům mohl mít a zda bude vůbec postaven, zatím není jasné. Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) se však tato možnost nabízí. "Možnost postavit tam parkovací dům je nasnadě, to místo je naprosto ideální, je tam zástavba, žijí tam tisíce lidí. Parkovací dům by tam měl jednoznačně smysl," míní starosta.
Věří, že majitel by městu mohl tržnici prodat. "Myslím si, že tržnice pro stávajícího majitele není už tak atraktivní záležitostí. Náznak, že bychom si to mohli koupit, tam byl," řekl Konvalinka.
Zastupitelé zatím schválili záměr výkupu a o záležitosti budou ještě jednat. "Probíhá znalecké posouzení, budeme se bavit o ceně a na některém z dalších zastupitelstev bude řešena přímo majetkoprávní dispozice výkupu," dodal starosta.
V Příbrami nyní stavbaři budují parkovací dům na parkovišti ve spodní části autobusového nádraží, otevřít by se měl na přelomu ledna a února. Další parkovací dům by mohl vzniknout v Milínské ulici. Zájem o jeho výstavbu má soukromý investor. Město by ke stavbě poskytlo pozemky a získalo díky tomu část míst k volnému parkování, zbylá část by sloužila ke komerčním účelům.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Pro těžce zraněného motorkáře na Příbramsku letěl vrtulník
•Parkovací dům, který chce soukromý investor vybudovat v Milínské ulici, by po 50 letech přešel do majetku města
•Motorová paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne zlevnila
Další články
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO




