19. 7. svátek má Čeněk

Příbram chce od kraje získat budovu druhé polikliniky, vybuduje zde centrum primární prevence

28. ledna 2022   (10:05)
Příbram chce od kraje získat budovu druhé polikliniky, vybuduje zde centrum primární prevence
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Vedení města chce tímto krokem nabídnout výhodné podmínky pro praktické lékaře a zubaře.


Na Krajském úřadě Středočeského kraje aktuálně leží žádost od vedení města Příbram na převod budovy bývalé druhé polikliniky. Společně se sdružením praktických lékařů by zde město vybudovalo tzv. centrum primární prevence.

Region se dlouhodobě potýká s nedostatkem zubních, praktických a dětských lékařů. Podle vedení města je toto jeden z mála kroků, které může pro zlepšení situace udělat. V celém vyjednávání hraje svou nezastupitelnou roli zastupitel MUDr. Hauser, který je stomatologem a vyjednává s organizacemi, které sdružují lékaře, a snaží se najít ve spolupráci s městem vhodné řešení.
„Zjednodušeně řečeno, jde nám o to, abychom lékařům různých odborností (zubaře nevyjímaje) nabídli vhodné prostory k provozování praxe, a to i za podmínky, že by měli mít nulové či symbolické nájemné. Toto je dle mého názoru jediná cesta, kterou se město může ubírat,“ vysvětluje starosta Jan Konvalinka s tím, že město nehodlá rušit stávající nájemní smlouvy.
Nedostatek lékařů v některých profesích je celostátním problémem. Absolventi lékařských fakult pak rádi zůstávají ve velkých městech, kde studovali. Například v Praze je tak na rozdíl od menších měst zubních lékařů dostatek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do … NEPŘEHLÉDNĚTE Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by … ZAJÍMAVOSTI Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou … AKTUÁLNĚ Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům … NEPŘEHLÉDNĚTE Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě Ve Věznici Příbram skončily v uplynulých týdnech dvě významné aktivity zaměřené na … NEPŘEHLÉDNĚTE Lékařský dům v Příbrami: město převzalo projekt. Teď musí ukázat, že dostupná péče je pro něj priorita Lékařský dům v Příbrami: město převzalo projekt. Teď musí ukázat, že dostupná péče je pro něj priorita Po roce debat o budoucnosti budovy bývalé II. polikliniky se Příbram rozhodla jít … POLITIKA Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Profesionální hasiči ze Sedlčan spěchali na pomoc záchranné stanici do obce Příčovy. V … AKTUÁLNĚ „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? Co nám říkají klienti: „Myslel jsem si, že nejtěžší bude najít kupujícího.“ Tohle je … PR Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Řidiče čeká významné noční omezení na Pražském okruhu. V noci ze soboty 18. července … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Oddělení jednodenní péče Oblastní nemocnice Příbram slaví první rok provozu. Od svého … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz