23. 5. svátek má Vladimír

Příbram chce do zimy otevřít zařízení pro bezdomovce 

28. května 2015   (06:33)
Příbram chce do zimy otevřít zařízení pro bezdomovce 

Možným řešením jsou i vyhřívané stany.



Příbram chce do zimy otevřít nízkoprahové zařízení pro bezdomovce. Půjde zřejmě o kontejnerové nebo mobilní buňky připojené ke kanalizaci, vodovodu a elektřině, v nichž by lidé bez přístřeší našli útočiště zejména při silných mrazech. Původně mělo toto zařízení vzniknout v areálu technických služeb, to by ale bylo příliš nákladné, řekl dnes novinářům starosta Jindřich Vařeka (ANO).

Cílem je podle něj nabídnout lidem bez přístřeší základní pomoc, to znamená místo, kde by se mohli ohřát a kde dostanou polévku. Nyní ve městě tato možnost není.

Radnice chtěla původně za dva až tři miliony korun vybudovat zázemí pro bezdomovce v areálu technických služeb, ukázalo se však, že by se celkové náklady kvůli zanedbanému stavu střechy, vodovodu a kanalizace dostaly na devět milionů korun. Chce proto raději vsadit na kontejnerové řešení, mobilní buňky, v krajním případě otevřít třeba i vytápěný stan. Nejdříve se ale musí najít vhodné místo. "Intenzivně pracujeme na tom, abychom to do zimy měli," uvedl starosta.

Podotkl, že dnes ráno, kdy bylo chladněji, uviděl před radnicí bezdomovce jen v tričku, který se třásl zimou. Uvědomil si díky tomu, že Příbram je jedním z posledních měst, které nemá vhodné zařízení pro tyto lidi. Poslal dotyčného alespoň na sociální odbor, kde muži dali kabát, aby mu bylo teplo.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj dr








Další články

Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém Město Příbram od dubna výrazně přitvrdilo v kontrole toho, jak podnikatelé nakládají … POLITIKA Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Bolest hlavy, vyrážka nebo výsledky krevních testů? Stále více lidí dnes místo … ZDRAVOTNICTVÍ Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Jsou místa v Brdech, která člověka okouzlí třeba tajemnou krásou bučin nebo … POZNÁVÁME BRDY U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali … AKTUALIZOVÁNO Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím … NÁZOR LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO … ROZHOVOR „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné … ROZHOVOR Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo … NEPŘEHLÉDNĚTE Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a …
Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky … NEJČTENĚJŠÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz