13. 5. svátek má Servác




Příbram by na rekonstrukci akvaparku mohla získat dotaci

23. května 2020   (07:07)
Příbram by na rekonstrukci akvaparku mohla získat dotaci
foto: pribram.cz

Zastupitelé v pondělí zastavili práce na přípravě rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě.


Příbram má naději, že na méně nákladnou rekonstrukci akvaparku získá dotaci. Původně chtělo město plavecký areál výrazně přestavět, nakonec od toho i kvůli dopadům koronavirové pandemie ustoupilo. Nový projekt má být mnohem úspornější. Podle místostarosty Martina Buršíka (ANO) se tím posílily šance na získání dotace, protože se zvýší efektivnost vynaložených nákladů na energetickou úsporu.

"Chceme samozřejmě ještě požádat o dotace, ty jsou prakticky vždycky ve hře. Pokud by to byla ta menší verze, že bychom pouze opravili bazén tak, jak je, tak máme mnohem větší šanci na získání dotace, protože procentuální úspora energií stávajícího bazénu oproti celkovému nákladu za rekonstrukci je mnohem vyšší, než kdybychom rekonstruovali bazén v té největší variantě," řekl Buršík.
Zastupitelé v pondělí zastavili práce na přípravě rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě. Projekt podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) příliš nabobtnal a jeho cena by přesáhla půl miliardy korun, což by bylo za nynější situace nezodpovědné. Rada města má předložit nový projekt o menším rozsahu, který vyjde levněji. Podle Buršíka se o nové podobě projektu bude jednat už ve středu na poradě vedení radnice se zastupiteli.
Nový projekt má být podle Konvalinky za méně peněz, ale hlavně by měl mít i nižší provozní náklady. Za nutné považuje především vyměnit technologie a zlepšit izolaci budovy. "Budeme cílit na zařízení, které je v maximální možné míře pasivní, využívá alternativní zdroje energie, například solární a podobně. Chceme zařízení, které bude sloužit primárně pro plavecké účely, plaveckou výuku ve školách, plavecký klub, sportovní plavání," uvedl starosta.

Původní projekt počítal mimo jiné s přístavbou relaxačního a saunového světa a zvětšením bazénové haly o další plavecké dráhy. To už je podle Konvalinky minulostí. "Nechceme tady stavět (aqvapark) Čestlice, ale chceme normální městský plavecký bazén," řekl. Rekonstrukce by měla být mnohem střízlivější, byť její součástí má být i vybudování saun, vířivek a brouzdaliště pro děti. "Budeme se ale snažit udržet všechno pod jednou střechou, abychom tu budovu nemuseli zásadně dispozičně měnit," dodal starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Malé postavičky z přírodnin, které si získaly srdce dětí i dospělých, přicházejí s … DOBŘÍŠ Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem V úterý 12. května po 21. hodině večer došlo na silnici č. I/18 k nehodě. Na trase z … AKTUALIZOVÁNO Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba V Kladenské ulici na Březových Horách začne už ve středu 13. května vznikat … NEPŘEHLÉDNĚTE Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. … NEPŘEHLÉDNĚTE Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. … Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u … AKTUALIZOVÁNO Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 … AKTUÁLNĚ Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením … NEPŘEHLÉDNĚTE Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K … HISTORIE
Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz