Příbram by mohla vybudovat parkovací dům v Milínské ulici
5. července 2021 (07:56)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Budova by měla mít kapacitu více než 200 míst, město má k projektu zatím zpracovanou technickou studii proveditelnosti.
Příbram by mohla vybudovat parkovací dům v Milínské ulici. Vznikl by naproti křižovatce s Dlouhou ulicí na parkovišti poblíž obchodního centra Skalka. Budova by měla mít kapacitu více než 200 míst, město má k projektu zatím zpracovanou technickou studii proveditelnosti, uvedl místostarosta Martin Buršík (dříve ANO).
Radnice nyní připravuje zejména stavbu parkovacího domu na autobusovém nádraží a chce rozšířit možnosti parkování na sídlišti. Další parkovací dům je plánovaný na Rynečku. Situaci je tam ale složitá kvůli pozemkům, které město vykupuje od soukromých vlastníků. U některých pozemků výkup zdržuje dědické řízení. Pokud by vyšel projekt v Milínské ulici, od stavby na Rynečku by radnice zřejmě upustila.
Kapacita parkovacího domu na autobusovém nádraží má být kolem 180 míst, součástí projektu je i vybudování cykloboxů. Příprava ale také není jednoduchá. Radnice v minulosti neuspěla s žádostí o dotaci a zároveň vede právní spor s kanceláří, která měla zpracovat projektovou dokumentaci. Soudní jednání bylo odročeno na srpen, podle Buršíka však nemá vliv na to, zda město parkovací dům postaví či nikoliv.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, …
NÁZOR
Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000!
34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl.
A my si toho …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“
Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v …
ROZHOVOR
Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami
Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se …
POZNÁVÁME BRDY
Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž
Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala …
SPORT
SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu
Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ …
SPORT




