Příbram by mohla odkoupit problematické ubytovny v ulici Pod Čertovým pahorkem
NEPŘEHLÉDNĚTE
22. září 2021 (13:33)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
V ubytovnách žijí převážně lidé ze sociálně slabých poměrů, z nichž řada je často pod vlivem alkoholu nebo drog, nedodržuje základní pravidla slušného chování, hygienické zásady i obecný respekt k právům ostatních obyvatel.
Příbram by mohla odkoupit problematické ubytovny v ulici Pod Čertovým pahorkem. Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) je to jedna z možností, jak se vypořádat s častými stížnostmi na nepořádek, vandalismus a hluk, a zároveň by tím radnice přispěla k řešení bytové krize ve městě. Majitel ubytoven ale takovému řešení podle prvních jednání není nakloněn, řekl starosta novinářům.
Radní tento týden vzali na vědomí petici se 175 podpisy, která žádá zlepšení bezpečnostní situace v této oblasti. V ubytovnách žijí podle petice převážně lidé ze sociálně slabých poměrů, z nichž řada je často pod vlivem alkoholu nebo drog, nedodržuje základní pravidla slušného chování, hygienické zásady i obecný respekt k právům ostatních obyvatel.
"Naše životní podmínky se stále zhoršují, dochází i k ekonomickým ztrátám v důsledku poklesu obvyklé ceny našich nemovitostí v dané lokalitě právě v příčinné souvislosti s enormním výskytem těchto sociálně nežádoucích jevů," uvedli autoři petice.
Podle Konvalinky radnice po zrušení bezdoplatkových zón, o němž rozhodl Ústavní soud, mnoho možností nemá. V bezdoplatkových zónách nejsou lidem propláceny státní doplatky na bydlení, což má bránit zneužívání dávek spekulanty, kteří draze pronajímají byty sociálně slabým.
"Tento trumf v rukávu, který jsme doteď měli, už nemáme. Nezbývá než posílit takzvaně měkká opatření," uvedl starosta. Znamená to zvýšit policejní dohled, který je už nyní podle něj velmi intenzivní, pokračovat v sociální práci prostřednictvím střediska terénních služeb a úzce spolupracovat s provozovatelem a majitelem ubytovny.
"Ještě určitou cestou by bylo jednat s majitelem ubytoven o možném výkupu objektů, aby je město mohlo využít k nějakým buď podobným, nebo jiným účelům," míní Konvalinka. Podle prvních jednání však majitel ubytoven takovému řešení není nakloněn. "Nicméně je to jedna z cest, kterou se můžeme jako město vydat," dodal starosta.
Radní Konvalinkovi uložili, aby petici do 4. října vyřídil. Vedení města také plánuje setkání s nespokojenými obyvateli. Podle Konvalinky zároveň vzniká pakt starostů, kteří se budou snažit o to, aby bezdoplatkové zóny byly opět uzákoněny. Iniciátorem je podle něj primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
Další články
Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy!
Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za …
SPORT
Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí
Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě …
ŠKOLSTVÍ
Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance
Poslední únorová sobota nabídne na Rožmitálsku pestrý program pro malé i velké. …
MASOPUST
Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“
V přízemí Kopáčkova domu je volně přístupná výstava Muzea města Dobříše, která …
ANKETA
V Rožmitále hořel nakladač
Hasiči zasahovali v Rožmitále u nahlášeného požáru nakladače.
AKTUÁLNĚ
Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne
Obyvatele Klučenic a okolních obcí probudil ve čtvrtek pozdě večer nečekaný otřes. …
AKTUÁLNĚ
U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče
Vážná dopravní nehoda se stala před 11. hodinou dopoledne v pátek 27. února u obce …
AKTUALIZOVÁNO
Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
U Milína skončilo auto na střeše
V pátek 27. února ráno havarovalo osobní auto u Milína. Vůz skončil na střeše.
DOPRAVA
Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka
Poslední únorový víkend slibuje na Příbramsku opravdu nabitý program. Čekají vás …




