1. 8. svátek má Oskar

Příbram by mohla být integrována do PID na začátku roku 2019

AKTUALIZOVÁNO
30. července 2018   (06:46)
Příbram by mohla být integrována do PID na začátku roku 2019

Díky sjednocení by jízdenka na autobus z Příbrami do Prahy platila například i v metru.



V prvním čtvrtletí roku 2019 by měla být integrovaná příměstská doprava ze směru Praha – Dobříš – Příbram a Hořovice – Příbram do Pražské integrované dopravy (PID). Vyplývá to ze schůzky zástupců Středočeského kraje, PID, společnosti Arriva Střední Čechy a města Příbram, které se krátce před letními prázdninami zúčastnil starosta Ing. Jindřich Vařeka (ANO).

„Pokud se tak stane, budou si moci Příbramané koupit jednu jízdenku, na kterou bude možno dojet z Příbrami až na určené místo v Praze různými dopravními prostředky, tzn. vlakem, tramvají, autobusem, metrem atd.,“ sdělil Vařeka k tomuto tématu na městském webu.

Do Pražské integrované dopravy spadá už i Neveklovsko a Sedlčansko, které byly integrovány již v dubnu loňského roku. V budoucnu by mělo být připojeno například i Berounsko (samotné město Beroun už zapojeno je) a další oblasti. Kromě toho, že by sjednocení do PID mělo snížit podíl individuální automobilové dopravy, mělo by také ušetřit finanční prostředky cestujících. Předplatné jízdenky v příměstské dopravě bude možné kombinovat s předplatným jízdným pro Prahu.

Změna brzy čeká i samotnou městskou hromadnou dopravu ve městě Příbrami. Do konce letošního roku bude zahájena veřejná soutěž, která určí nového provozovatele MHD. Vedení města věří, že nový smluvní vztah bude pro město výhodnější než ten současný. Veřejnost v součastnosti kritizuje především stáří vozového parku a časté výpadky v jízdních řádech.
V prvním čtvrtletí roku 2019 by měla být …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: mr
autor: mr








Další články

Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice S narůstajícími teplotami se v části přírodních koupališť v Česku zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Když se léto přehoupne do své druhé poloviny, bývá les krásně barevný. Tedy pokud není … POZNÁVÁME BRDY Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká … NEPŘEHLÉDNĚTE TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. První srpnový víkend na Příbramsku nabídne opravdu velmi pestrý program. Milovníci … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 95 … AKTUÁLNĚ
Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Posádka záchranářského vrtulníku LZS Kryštof 1 zažívá v posledních hodinách mimořádně … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz