12. 7. svátek má Bořek

Příbram bude vyhodnocovat posudek k rekonstrukci akvaparku

18. března 2019   (06:10)
Příbram bude vyhodnocovat posudek k rekonstrukci akvaparku

Materiál nyní budou studovat projektanti, poradci i zastupitelé, kteří nakonec dostanou celý projekt k závěrečnému rozhodnutí.



Příbramská radnice obdržela nezávislý posudek k projektu rekonstrukce akvaparku. Podle místostarosty Martina Buršíka (ANO) expertiza obsahuje konkrétní doporučení týkající se jednotlivých částí projektu. Materiál nyní budou studovat projektanti, poradci i zastupitelé, kteří nakonec dostanou celý projekt k závěrečnému rozhodnutí.

Problémem příbramského akvaparku jsou hlavně technologie, které jsou i 40 let staré. Město si chce vzít na akci úvěr, část nákladů by se mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti. Náklady budou zhruba 300 milionů korun.

Posudek odborníků z Českého vysokého učení technického se vyjadřuje k investiční, technické i provozní stránce projektu. Podle zadání měl okomentovat i navržený rozpočet zhruba 300 milionů korun. Buršík uvedl, že radnice by se měla zhruba u 40 bodů projektu zamyslet, zda by nebylo vhodné je upravit.
“Budeme chtít srozumitelně sepsat hlavní body, které budou pro zastupitele klíčové. Až je budeme mít, tak bude předjednání se zastupiteli, abychom se pak na zastupitelstvu mohli bavit o konkrétních variantách postupu,” uvedl Buršík.

Přípravy projektu se v minulosti zkomplikovaly a město vrátilo návrh rozpočtu zpracovateli dokumentace k přepracování. Původní rozpočet předpokládal ještě vyšší náklady než 300 milionů. Podruhé byla rekonstrukce odložena kvůli pracím na oponentním posudku, který si město objednalo. Jeho dodání mělo zpoždění kvůli nemoci odborného garanta.

Tip redakce: Příbram si objednala posudek k projektu rekonstrukce akvaparku

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: top








Další články

Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v … AKTUÁLNĚ Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Senior Point v Příbrami, který letos slaví deset let své činnosti, rozšířil nabídku … AKTUÁLNĚ Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Prstnatec Fuchsův patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Na první pohled zaujme … POZNÁVÁME BRDY Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké … AKTUÁLNĚ Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč … DOPRAVA
Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz