Příbram bude v příštím roce hospodařit se schodkem 113 milionů korun
5. prosince 2023 (08:17)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Návrh rozpočtu schválili zastupitelé. Pro hlasovalo 23 zastupitelů, nikdo nebyl proti a dva se zdrželi.
Příbram bude v příštím roce hospodařit se schodkovým rozpočtem s očekávanými příjmy 1,27 miliardy korun a výdaji 1,39 miliardy. Schodek téměř 113 milionů korun pokryje zapojením přebytků z minulých let. Návrh rozpočtu schválili zastupitelé. Pro hlasovalo 23 zastupitelů, nikdo nebyl proti a dva se zdrželi. Na letošní rok má dvaatřicetitisícové město přijatý rozpočet s příjmy 1,08 miliardy korun a výdaji 1,34 miliardy.
Zastupitelé přijali pozměňující návrh opozičního uskupení Příbram 2030, aby do školství šlo o 3,5 milionu Kč více. O tuto částku tak vzrostly i původně navržené výdaje a schodek. Běžné výdaje budou 1,04 miliardy korun. Na investice a opravy město počítá s částkou půl miliardy korun, přičemž 154 milionů půjde na opravy a 346 milionů korun na investice. Z toho činí závazky z minulých let 66 milionů korun.
"Rozpočet nazývám investičním. Peníze, které byly naspořeny v minulosti, už druhý rok po sobě investujeme do našeho majetku," uvedl první místostarosta Vladimír Karpíšek (za ANO). Běžné výdaje má podle něj město pod kontrolou, cílem bylo sestavit takový rozpočet, aby si nemuselo brát úvěr.
Opoziční zastupitel za Spojence Václav Dvořák to označil za chybu. Uvítal by například větší investice do vodohospodářského majetku či rekonstrukci malé scény v divadle. "Pocit, že máme hodně peněz a že nepotřebujeme úvěr, je mylný," prohlásil Dvořák.
Karpíšek namítl, že na projektu opravy malé scény se město zatím nedohodlo s památkáři. Investice do vodohospodářského majetku vedení města označilo za dostatečné. O úvěru by podle Karpíška bylo v budoucnu možné uvažovat v případě takové investice, jako je rekonstrukce čistírny odpadních vod.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Nový jízdní řád ve středních Čechách rozšíří PID a spojí region s dalšími kraji
•ON-LINE: Zasedání zastupitelstva v Příbrami
•Cena vodného a stočného by se v Příbrami neměla pro příští rok navýšit
Další články
Inverze a námraza v Brdech: zimní kouzlo, které nebere konce
Už řadu dní nebo spíše týdnů nejen v našem regionu panovalo nebo panuje inverzní …
FOTO
Aktivní záloha 13. dělostřeleckého pluku prošla nejtěžší prověrkou roku
Září bylo o odbornosti, listopad o taktice. Aktivní záloha (AZ) u 13. dělostřeleckého …
FOTOGALERIE
Vánoční besídka v azylovém domě Příbram přinesla dětem radost a naději
V úterý 16. prosince se v azylovém domě v Příbrami uskutečnila vánoční besídka plná …
Za hranice učebnic: Studenti Gymnázia Karla Čapka poznávali Turecko díky programu Erasmus+
Osm studentů a dva učitelé Gymnázia Karla Čapka v Dobříši absolvovali výměnný pobyt v …
Nemocnost v regionu stoupá, příbramská nemocnice potvrzuje zvýšený zájem o vyšetření
Jak již náš portál pribram.cz informoval v počátku týdne, nemocnost akutních …
Nový model Příbrami: budoucí Eiffelovka?
Nový výtvarný prvek v Březnické ulici vzbudil (ne)očekávanou debatu. Radnice …
Kultura
Osečanka přinese koledy i vánoční pohodu na Zahrádku Kavárny v Koleji
Zahrádka kavárny v Koleji se rozezní vánočními koledami. Zahraje a zazpívá Osečanka …
2 tuny stříbra na Březových Horách
Na Březových Horách se chystá stříbrná jízda. Druhý ročník akce 2 tuny stříbra nabídne …
Kultura
Návštěva Hornického muzea Příbram i letos překročila 100 000 lidí
Hornické muzeum Příbram dosáhlo i v tomto roce významného návštěvnického milníku. V …
Novou D4 mezi Příbramí a Pískem využilo za první rok více než pět milionů řidičů
Novou dálnici D4 mezi Příbramí a Pískem využilo za první rok provozu více než pět …




