31. 7. svátek má Ignác




Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů

29. listopadu 2021   (08:51)
Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun.


Již na prosincovém zasedání by se mělo jednat o rozpočtu města na rok 2022. Ten předpokládá příjmy ve výši 962 milionů, z nichž zhruba dvě třetiny budou příjmy daňové. Zbytek této částky generuje město z vlastních zdrojů. Prodej majetku je plánován v rozsahu 29 milionů korun.

„To je více než například v tomto roce, ale jedná se spíše o dokončení déle plánovaných záměrů prodeje. Naopak zrealizujeme více výkupů pozemků a nemovitostí než prodejů. Příbram se zpravidla zbavuje nepotřebného majetku nebo nemovitostí, které dokáže lépe a levněji opravit a spravovat soukromý investor,“ uvádí tvůrce rozpočtu místostarosta města Martin Buršík.
Výdaje jsou zatím plánovány ve výši 724 milionů korun, z nichž 462 milionů tvoří běžné výdaje. Největší část z nich pak představují platy a odvody na zaměstnance, které jsou určeny nařízením vlády. Město dále vypisuje několik dotačních výzev pro různé subjekty a je nuceno přispívat na provoz MHD, a to částkou 41 milionů korun. Velmi významnou položku ve výdajích představují příspěvkové organizace města.
Pro rok 2022 plánuje město Příbram na investice a opravy vyčlenit více než 400 milionů korun. Dokončen by měl být například park v okolí Čekalikovského rybníka, stavba domova seniorů v Žežické ulici, či revitalizace vnitrobloku Gen. Kholla. Výměny by se měly dočkat sítě v Milínské ulici, začne rekonstrukce Prokopské ulice a předpokládáno je i zahájení rekonstrukce příbramského bazénu. Nový bude i vstup do areálu Nového rybníka, který je dlouhodobě nevyhovující.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká … NEPŘEHLÉDNĚTE TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. První srpnový víkend na Příbramsku nabídne opravdu velmi pestrý program. Milovníci … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 95 … AKTUÁLNĚ Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Posádka záchranářského vrtulníku LZS Kryštof 1 zažívá v posledních hodinách mimořádně … AKTUALIZOVÁNO Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. … DOPRAVA
Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz