4. 12. svátek má Barbora
Příbram bude jednat s krajem o školství. Chce podporu pro střední školy a nové obory

23. září 2021   (10:21)
Příbram bude jednat s krajem o školství. Chce podporu pro střední školy a nové obory
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

K jednání by mělo dojít v pátek 8. října. Debatovat by se mělo i o budoucnosti šestiletého gymnaziálního oboru.


Město Příbram bude na začátku října jednat s představiteli Středočeského kraje na téma školství. Město bude po kraji chtít, aby nějakým způsobem region vykompenzoval sloučení gymnázií a tím i zrušení několika desítek středoškolských míst.

 „Ta otázka bude znít: „Sloučili jste gymnázia a co dál?“ Byly přísliby, že dojde k navýšení podpory ostatních středních škol, aby se navyšovala kvalita výuky. Chceme, aby byla situace vyvážena zvýšenou nabídkou na jiných školách, to jsou otázky, které budeme klást zástupcům Středočeského kraje,“ vysvětlil téma schůzky během jednání zastupitelstva starosta města Jan Konvalinka (ANO).
Diskuze by se měla týkat také šestiletého studijního oboru se zaměřením na výuku jazyků, který sice prozatím bude fungovat na Gymnáziu Legionářů, ale nad jeho budoucností vyslovil krajský radní Milan Vácha (STAN) otazník.
Místostarostka města Příbram Zorka Brožíková (ANO) dále doplnila, že z diskuze s řediteli příbramských škol vyplynulo, že je třeba v regionu otevřít nové studijní obory, například předškolní pedagogiku. Jednat by se tedy mělo celkově o koncepci školství na Příbramsku tak, aby odpovídala požadavkům trhu práce a zájmu obyvatel.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz