Příbram Bobcats přivezli zlatou medaili z mezinárodního turnaje v Chorvatsku
23. dubna 2024 (12:21)
Další 4 fotografie v galerii
foto: Příbram Bobcats / se souhlasem
55 týmů z celé Evropy se zúčastnilo třetího ročníku mezinárodního flag fotbalového turnaje Adria Bowl, který se konal v chorvatském Poreči. Příbram reprezentoval tým Bobcats a svou účast proměnil ve zlaté prsteny.
Flag fotbalový tým mužů Příbram Bobcats odehrál v prvním hracím dni 5 zápasů základní skupiny, ve kterých se potkal s týmy ze Švýcarska, Holandska, Německa a Bosny a Hercegoviny. Od prvního utkání proti Aemme Buzzards, které Příbram Bobcats ovládli výsledkem 42:13, bylo jasné, že aspirují na lepší umístění, než v roce 2023, odkud přivezli celkové 5. místo. Zápas proti RAFZ Bulldogs byl naprosto jednoznačný, kdy se soupeři nepodařilo skórovat ani touchdown.
Další sobotní zápasy ve skupině A už tak jednoznačné nebyly, ale Příbram Bobcats dominovali a základní část uzavřeli bez jediné prohry, což znamenalo postup z prvního místa tabulky.
Neděle přinesla důležitou výhru 27:6 nad The Monkeys FFC, která poslala Bobcats přímo do čtvrtfinále. V každém utkání předváděli Bobcats systematickou a koncepční hru a dokazovali, že jejich profesorský fotbal a týmová chemie funguje na výbornou.
Ve čtvrtfinále pokračovali v dominanci, když porazili Munich Spatzen poměrem 26:7. V semifinále narazili na soupeře ze základní části RAFZ Bulldogs. Druhý zápas přinesl mnohem vyrovnanější bitvu se šťastným koncem pro Bobcats. Výsledným skóre 15:14 patřil tento zápas mezi jedno z nejnapínavějších utkání turnaje.
Ve čtvrtfinále pokračovali v dominanci, když porazili Munich Spatzen poměrem 26:7. V semifinále narazili na soupeře ze základní části RAFZ Bulldogs. Druhý zápas přinesl mnohem vyrovnanější bitvu se šťastným koncem pro Bobcats. Výsledným skóre 15:14 patřil tento zápas mezi jedno z nejnapínavějších utkání turnaje.
foto: Příbram Bobcats / se souhlasem
Víkend vyvrcholil finálovým soubojem proti Bienna Jets. Toto utkání bylo pravou ukázkou týmové práce a jasné převahy Příbram Bobcats. Zápas skončil vítězstvím 19:7 pro příbramské flag fotbalisty, kteří si tak zajistili titul šampionů Adria Bowl 2024.
Jedná se o další důležitý milník v historii klubu. Tým mužů Příbram Bobcats tak přidal další cenný kov do klubové sbírky. Po vítězství v celorepublikové soutěži v roce 2023 a nominaci do Ligy mistrů se tak zařadili mezi nejúspěšnější kluby věnující se flag fotbalu.
Jedná se o další důležitý milník v historii klubu. Tým mužů Příbram Bobcats tak přidal další cenný kov do klubové sbírky. Po vítězství v celorepublikové soutěži v roce 2023 a nominaci do Ligy mistrů se tak zařadili mezi nejúspěšnější kluby věnující se flag fotbalu.
foto: Příbram Bobcats / se souhlasem
S titulem šampionů Adria Bowlu si Příbram Bobcats přivezli nejen trofej, ale i památeční prsteny, které budou celoživotní vzpomínkou na tento povedený turnaj.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Sportovní klub Příbram Bobcats zahájil novou sezonu smolnou porážkou 23:27 na hřišti Pilsen Patriots
•Lubomír Vašina: Pro mladé kluky je tato sezona velká zkušenost, kterou mnoho volejbalistů za svou kariéru nezažije
•Plavecký klub Příbram si zvolil nového předsedu. Dalších pět let ho povede Jan Zikmund
Další články
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,49 Kč do 42,90 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally!
Poslední červencový víkend nabídne celou řadu kulturních i sportovních událostí! Děti …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě
Bohutínské pouťové oslavy letos proběhnou od pátku 24. července do neděle 26. …
KULTURA
REPETE FEST oživí zámek v Rožmitále. Nabídne hudbu, divadlo i podporu obnovy památky
V pátek 24. až do neděle 26. července se zámek v Rožmitále pod Třemšínem promění v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cyklisté na Příbramsku pod lupou zákona: Pravidla platí pro každého, pokuty za prohřešky se mohou vyšplhat na tisíce korun
Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. …
DOPRAVA
Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den
Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně …
TIP NA VÝLET
Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce
Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už …
ANKETA
Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram
Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi …
SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit
Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i …
ZAJÍMAVOSTI
Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku
Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že …
POČASÍ








