Příbram Bobcats přetlačili v posledním domácím utkání základní části Prague Mustangs
10. června 2024 (19:18)
foto: Příbram Bobcats / se souhlasem
V sobotu 8. 6. odehrál tým amerických fotbalistů Příbram Bobcats svůj poslední domácí zápas na stadionu Spartak Příbram proti Prague Mustangs. Po otočce v poslední čtvrtině dokázal urvat čtvrté vítězství a stále živí naději na účast ve čtyřčlenném play-off.
Od začátku utkání bylo patrné, že si týmy vzájemně nedají zadarmo ani yard a na hřišti tak nebyla nouze o zákroky na hraně pravidel, občas i za hranou. K vidění bylo nemalé množství faulů, a to hlavně na straně domácích. První poločas se pro širokou veřejnost mohl zdát dosti bezzubý, a výsledek tomu odpovídal. Na konci prvního poločasu svítilo na výsledkové tabuli 0:0.
Ve druhém poločase nejprve otevřel skóre hostující Kraus 24 yardovým kickem za 3 body a soupeř se ujal vedení. Trenérskému týmu domácích, vedeným zraněným hráčem Bohuslavem Romem, se později přeci jen podařilo najít několik skulinek v obraně Mustangů a vývoj zápasu se začal překlápět na stranu Příbram Bobcats.
Ve 4. čtvrtině se konečně podařilo útočníkům domácích zakončit povedenou akci touchdownem Jakuba Malláta, který ještě kickem potvrdil Jonáš Matějka. V jedenácté minutě poslední čtvrtiny překlopil tým Příbram Bobcats vedení na svou stranu 7:3.
Ve 4. čtvrtině se konečně podařilo útočníkům domácích zakončit povedenou akci touchdownem Jakuba Malláta, který ještě kickem potvrdil Jonáš Matějka. V jedenácté minutě poslední čtvrtiny překlopil tým Příbram Bobcats vedení na svou stranu 7:3.
Toto těsné vedení se podařilo domácím udržet až do konce hrací doby a mohli se tak radovat ze svého čtvrtého vítězství v letošní sezoně, které je posunulo na průběžné páté místo v devítičlenné skupině 2. ligy. Aby však mohli Bobcats pomýšlet na účast v play-off, musí v sobotu 15. 6. uspět na hřišti vedoucího Jičína Hurricanes.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Příbram Bobcats zapsali třetí výhru v řadě
•Zápotočný bude trénovat druholigovou Opavu
•Ledová elegance v Příbrami: Týmy HARMONIA a OLYMPIA potrénovaly na zimáku
Další články
Gastro agent: Maya’s
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
FOTOGALERIE
Nutrie v Sedlčanech: roztomilé vetřelkyně, které ničí přírodu. Proč je nekrmit?
Na první pohled působí jako přítulní vodní hlodavci, kterým by člověk nejradši hodil …
Podzimní útlum se projevil i na Příbramsku. Nezaměstnanost mírně stoupla
Na Příbramsku i v celém Středočeském kraji přibylo lidí bez práce a ubylo volných …
Příbram se opět připojí k Evropskému testovacímu týdnu
Zdarma se na HIV, žloutenky typu B a C a syfilis může otestovat kdokoliv starší …
Studenti pomáhají Amálce: Přes bariéry s policií podporují bionickou ruku
Studenti z Příbramska se opět zapojili do sportovně charitativní akce „Přes bariéry s …
Příbram se chystá na Vánoce. Stromy už stojí, kluziště se chladí — a něco zůstává pod pokličkou
Vánoční výzdoba v Příbrami letos nesází jen na osvědčené motivy. Přibude kluziště, …
Předadventní pečení na Dole Řimbaba: poslední letošní oheň v barokní peci
V sobotu 22. listopadu se na odvalu Dolu Řimbaba v Bohutíně naposledy v tomto roce …
Konečně doma! Kocouři zkrotili Duklu a slaví první domácí výhru
Po sérii těžkých zápasů to konečně přišlo. VK TROX Příbram v sedmém kole extraligy …
Bezpečněji pěšky: Pičín investuje do nových chodníků
V obci aktuálně dokončují stavební práce u fary v centru vsi, další chodník povede v …
Ubytovny u Čertova pahorku se mají proměnit v bezbariérové bydlení pro seniory. Město jedná se Stavusem
Ubytovny v ulici Pod Čertovým pahorkem patří k dlouhodobě diskutovaným problémům v …




