22. 4. svátek má Evžénie

PŘÍBRAM BEZ KOALICE A BEZ OPOZICE

ROZHOVOR
11. října 2018   (06:02)
PŘÍBRAM BEZ KOALICE A BEZ OPOZICE

Jak probíhají koaliční jednání, jsme se zeptali lídra ANO - Jindřicha Vařeky


Pane starosto, můžete nám říci něco nového k tomu, jak probíhají koaliční vyjednávání?
V této fázi vyjednávání není vhodné zacházet do detailů, ale snad mohu poskytnout informace alespoň o tom nejzákladnějším. Od prvního dne po volbách jednáme prakticky se všemi. Stále se snažíme o nalezení co nejširší podpory napříč celým politickým spektrem. Nehledáme partnery pro koalici, která bude válcovat opozici a bude založena na politických handlech. Pokoušíme se získat ostatní pro myšlenku nepolitické spolupráce v příbramském zastupitelstvu. Nejsme v parlamentu, jsme v komunální politice.

Daří se Vám to?
Jak jsme očekávali, s modelem složení zastupitelstva bez koalice a bez opozice mají největší problém právě parlamentní strany. Snažíme se je přesvědčit.

Co těmto stranám brání se přidat? Jsou to osobní záležitosti?
Myslím, že osobního v tom moc není. Daleko větší roli hrají direktivy shora, s kým se spolupracovat smí a s kým nikoli. A to je právě ta politika. Mrzí mne, že to není o lidech, o tom jací jsou a co umí, ale o tom jaké barvy mají tričko.

Přesvědčujete i Šanci pro Příbram?
Šance pro Příbram je jediným uskupením, které se proti nám ihned po volbách ostře vymezilo a jakoukoli spolupráci dopředu vyloučilo. Z tohoto důvodu, jsme se o zorganizování schůzky s Šancí pro Příbram ani nepokusili.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚ Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Poplatek za zábor veřejného prostranství se několikanásobně zvýšil. 21. dubna 2019   (09:23) České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší Loňské sucho se výrazně podepsalo na sklizni 21. dubna 2019   (07:07) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Ukázky tradičních velikonočních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží. To vše je k vidění ve Vysokém Chlumci. 20. dubna 2019   (19:47) Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů. 20. dubna 2019   (16:24) Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Projekt byl vysoutěžen za 53 milionů korun. 20. dubna 2019   (13:50) ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka Už tuto neděli 21. dubna, na Boží hod Velikonoční, se koná jeden z velmi očekávaných zápasů jara. Do hornické Příbrami dorazí Viktorka Plzeň, která je jedním z hlavních aspirantů na titul. Pro děti je připravena velikonoční nadílka 20. dubna 2019   (11:08) Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Hasiči likvidují uniklé provozní kapaliny 20. dubna 2019   (09:43) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz