Příbram 2030 v čele s Buršíkem chce bohatší, zdravější a čistší Příbram
30. července 2022 (11:24)
foto: Příbram 2030
Kandidaturu v letošních volbách ohlásilo nové nezávislé uskupení příbramských osobností Příbram 2030. V jeho čele kandiduje současný 1. místostarosta Příbrami Martin Buršík. Příbram 2030 se primárně zaměří na udržitelný rozvoj města v oblastech bydlení a parkování, vyrovnané hospodaření a kvalitnější základní vzdělávání.
Příbram 2030 je nové nezávislé uskupení příbramských osobností, které do voleb z pozice kandidáta na starostu povede současný 1. místostarosta Příbrami Martin Buršík. „Máme jasný plán a vizi. Náš program obsahuje nejen krátkodobé cíle na jedno volební období, ale i ty dlouhodobé do dalších let. A máme zkušenosti a schopnosti dostát našim slibům“ říká k představení uskupení Martin Buršík.
Martin Buršík do příbramské komunální politiky vstoupil před čtyřmi lety. Z pozice prvního místostarosty řídí investice a opravy městského majetku a je také ekonomem města.
Příbram 2030 na svém webu představila detailní program s konkrétními návrhy na řešení problémů města. Prioritou je strategický rozvoj Příbrami s ohledem na moderní a ekologické alternativy. Město potřebuje nové byty, revitalizaci vnitrobloků, nové parkovací domy či vyřešení problematiky ubytoven. Dalším důležitým bodem programu je hospodaření města, které by mělo být vyrovnané a dlouhodobě udržitelné. Příbram 2030 chce zvýšit podíl investic na výdajích města, zároveň je ale důležité město nezadlužovat.
Až třetina kandidátů uskupení je ze školního prostředí, logická je tedy velká orientace na změny ve vzdělávání. Pod záštitou oblíbeného ředitele Základní školy Březové Hory Josefa Strejce chce Příbram 2030 do lokálního vzdělávání dostat více inovativních a atraktivních způsobů výuky na úkor biflování. Uskupení se také zaměří na posílení ročních finančních příspěvků základním školám na opravy, vybavení i personální kapacity.
Kromě programu zveřejnila Příbram 2030 i všech svých 25 kandidátů pro nadcházející komunální volby. V čele kandidátky je kromě již zmíněného Martina Buršíka a Josefa Strejce i ředitel příbramského autosalonu značky Peugeot Petr Štěpánek, praktická lékařka Ivana Hlaváčová, šéftrenér Taneční školy Academia Latina Tomáš Novák či programátorka Martina Fúsiková.
Volby do zastupitelstev obcí se konají v pátek 23. září a sobotu 24. září 2022. V Příbrami se do zastupitelstva města volí 25 zastupitelů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Příbram 2030
autor: Tomáš Pečenka
Související
•TOP 09, STAN, SOS Příbram, HLAS a nezávislí spojují síly pro příbramské volby
•Šance pro Příbram představuje svůj tým, vize a hlavní témata pro volby
•Komunální volby v Příbrami by podle ankety se 41 procenty vyhrálo ANO před Šancí pro Příbram, TOP 09 a SPD
Další články
Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory
V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády …
FOTOGALERIE
Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli
Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst …
AKTUÁLNĚ
Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy
Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských …
SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi
Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické …
AKTUÁLNĚ
Velké finále přípravek OFS Příbram přivede na stadion Na Litavce téměř šest desítek týmů. Fotbal spojí sport, zábavu i pomoc potřebným
Sobota 6. června bude na stadionu Na Litavce celý den patřit těm nejmenším fotbalistům …
SPORT
Bílá invaze nad brdskými loukami. Všimli jste si těchto nápadných motýlů?
Pokud jste se poslední dobou vydali na procházku po brdských a podbrdských loukách, …
POZNÁVÁME BRDY
Některé byty se neprodají ani po půl roce. Proč?
Ještě před pár lety stačilo vystavit byt na internet a během několika dnů byl prodaný. …
PR
ALKAFEST se vrací na Nový rybník. Příbram čeká den plný hudby, zábavy a setkávání bez bariér
Do areálu Nového rybníka v Příbrami míří v sobotu 6. června další ročník oblíbeného …
KULTURA
Tipy na víkend: Bleší a farmářské trhy, tradiční pouť i program pro sportovce
Tento víkend se bude v centru Příbrami konat hned několik trhů a jarmarků. Na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tanky, výbuchy i premiéra CV90. Bahna 2026 promění Brdy v obří bojiště
Už tuto sobotu 6. června se v Brdech u Strašic uskuteční Bahna 2026 – Den pozemního …
AKTUÁLNĚ




