vývoj COVID-19
24. 2. 2021
Bohutín 12
Borotice 4
Březnice 64
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 6
Chrást 1
Chraštice 2
Čím 1
Dlouhá Lhota 7
Dobříš 111
Dolní Hbity 5
Drahenice 2
Drahlín 5
Drásov 2
Drevníky 2
Drhovy 6
Dublovice 6
Dubno 8
Háje 12
Hluboš 7
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 6
Hudčice 8
Hvožďany 9
Jablonná 8
Jesenice 6
Jince 25
Kamýk n. V. 17
Klučenice 5
Kňovice 4
Kosova H. 13
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 6
Lešetice 1
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 13
Milešov 5
Milín 27
Modřovice 1
Mokrovraty 20
Nalžovice 12
Narysov 5
Nechvalice 7
Nečín 8
Nedrahovice 4
Nová Ves p. P. 16
Nové Dvory 4
Nový Knín 36
Obecnice 28
Obořiště 2
Ohrazenice 1
Osečany 5
Ostrov 3
Ouběnice 3
Pečice 9
Petrovice 10
Pičín 5
Počepice 6
Podlesí 12
Příbram 446
Prosen. L. 17
Řadíč 3
Rosovice 5
Rožmitál p. T. 23
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 66
Sedlec-Prč. 34
Sedlice 2
Solenice 7
Stará Huť 19
Štětkovice 3
Suchodol 1
Svaté Pole 15
Svatý Jan 3
Svojšice 4
Tochovice 3
Třebsko 5
Trhové Dušníky 1
Tušovice 2
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 10
Volenice 8
Voznice 7
Vrančice 3
Vranovice 1
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 1
Zalužany 1
Zbenice 4
Zduchovice 7

Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami

21. ledna 2021   (06:32)
Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami

Školy lépe poznáte na Facebooku nebo díky virtuální prohlídce. Termín pro podání přihlášky ke studiu na gymnáziích končí 1. března.


Žáci pátých tříd základních škol (a jejich rodiče) mají ještě pár týdnů na rozmyšlenou, zda zůstanou se svými spolužáky i po další roky nebo budou pokračovat ve vzdělávání na víceletém gymnáziu. Na podání přihlášky k osmiletému studiu mají zájemci čas do 1. března.
 

Možnost přihlásit se až na dvě školy zvyšuje šance na přijetí i pro ty, kteří při zkoušce neuspějí a skončí tzv. pod čarou. „Z hlediska počtu přihlášených je přijatých zhruba 25 procent. Ovšem při zahrnutí uchazečů, kteří byli úspěšní i na druhé škole, kam se přihlásili, a rozhodli se odevzdat zápisový lístek tam, bývá podíl přijatých přibližně 33 procent z celkového počtu přihlášených,“ uvádí ředitel Gymnázia Karla Čapka v Dobříši Jiří Kastner.
 
Podle čísel z webu Gymnázia Příbram (sídlí v ulici Legionářů) se zde k osmiletému studiu hlásí více než sto uchazečů, přičemž přijato je třicet studentů. Jednu třídu gymnaziální primy otevírají také v Dobříši.
 
Přijímací zkoušky na gymnázia jsou jednotná a skládají se ze dvou písemných testů – z českého jazyka a literatury a z matematiky. „Vlastní přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia naše škola nepořádá a obecně doporučujeme přípravné kurzy nabízené komerčními vzdělávacími subjekty,“ říká k možnostem přípravy Jiří Kastner. Testy z minulých let k procvičení nabízí webové stránky Centra pro zjištění výsledků ve vzdělávání (CERMAT).
 

„Ačkoli zájem o studium osmiletého oboru dlouhodobě převyšuje kapacitní možnosti naší školy, snažíme se o dění ve škole pravidelně informovat na webu, sociálních sítích i v regionálním tisku,“ informuje o prezentaci školy Jiří Kastner. Den otevřených dveří, které v Dobříši pravidelně pořádají, se v tomto školním roce z důvodu pandemie nekonal.
 
Alespoň virtuálně se lze projít po příbramském gymnáziu. Interaktivní mapa dostupná na internetových stránkách instituce přibližuje jednotlivá patra budovy a třídy. Konkrétní předměty pak představují jejich vyučující v krátkých video vstupech a komentářem studenti doprovázejí prohlídku dalších míst – knihovny nebo zázemí školní televize GymTV.
 
Přijímací zkoušky na osmiletá (a rovněž šestiletá) gymnázia se konají v termínech 14. a 15. dubna. Pokud např. kvůli nemoci řádný termín nestihnete a ředitel školy uzná omluvenou nepřítomnost, jsou náhradními dny pro napsání testů 12. a 13. květen.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Facebook_Gymnázium Karla Čapka
Dobříš

autor: Magdalena Rezková









Další články

Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Příbramští hasiči hledají posily do svých řad Územní odbor Příbram hledá zájemce do služebního poměru na pozici Hasič, Hasič – … Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Středočeští hasiči se podílejí na distribuci respirátorů Následně budou respirátory distribuovány přímo do jednotlivých škol Středočeského … Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Nastane tvrdý lockdown? Vláda chystá další zpřísnění Studenti se do škol začátkem března pravděpodobně nevrátí. Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Cesta do školy: Polovina dětí z Příbramska ji zvládne pěšky a do deseti minut Šetření mezi žáky ve věku od devíti do patnácti let v projektu Minisčítání 2020 … Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči vyjížděli k požáru soudu, jednalo se o kouř z komína Hasiči se s podobnými oznámeními občas setkávají. V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy V sedlčanské škole se podle ředitele osvědčily PCR testy Sedlčanská škola chce pilotní projekt přesto dokončit a o získané poznatky se podělit … Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok Podle vědců hrozí kolaps zdravotnictví a návrat dětí do škol za rok K zavřeným školám by se podle nich měly omezit podniky, průmysl a úplně zavřít … Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu Knihovna Jana Drdy Příbram vyhlásila nové kolo celoroční čtenářské soutěže pro děti a … Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Respirátory jsou to nejmenší zlo. Pokud jsou lidé hovada, tak se můžeme těšit Zeptali jsme se několika obyvatel Příbrami, jak nové nařízení vítají, zda již …
Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Opilec si v Březnici „ustlal“ na silnici. Policisty ignoroval, na záchytce začal vyhrožovat Muž se dopustil čtyř přestupků, nyní mu hrozí pokuta dvacet tisíc.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz