26. 10. svátek má Erik
Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami

21. ledna 2021   (06:32)
Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami
foto: pribram.cz

Školy lépe poznáte na Facebooku nebo díky virtuální prohlídce. Termín pro podání přihlášky ke studiu na gymnáziích končí 1. března.


Žáci pátých tříd základních škol (a jejich rodiče) mají ještě pár týdnů na rozmyšlenou, zda zůstanou se svými spolužáky i po další roky nebo budou pokračovat ve vzdělávání na víceletém gymnáziu. Na podání přihlášky k osmiletému studiu mají zájemci čas do 1. března.
 

Možnost přihlásit se až na dvě školy zvyšuje šance na přijetí i pro ty, kteří při zkoušce neuspějí a skončí tzv. pod čarou. „Z hlediska počtu přihlášených je přijatých zhruba 25 procent. Ovšem při zahrnutí uchazečů, kteří byli úspěšní i na druhé škole, kam se přihlásili, a rozhodli se odevzdat zápisový lístek tam, bývá podíl přijatých přibližně 33 procent z celkového počtu přihlášených,“ uvádí ředitel Gymnázia Karla Čapka v Dobříši Jiří Kastner.
 
Podle čísel z webu Gymnázia Příbram (sídlí v ulici Legionářů) se zde k osmiletému studiu hlásí více než sto uchazečů, přičemž přijato je třicet studentů. Jednu třídu gymnaziální primy otevírají také v Dobříši.
 
Přijímací zkoušky na gymnázia jsou jednotná a skládají se ze dvou písemných testů – z českého jazyka a literatury a z matematiky. „Vlastní přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia naše škola nepořádá a obecně doporučujeme přípravné kurzy nabízené komerčními vzdělávacími subjekty,“ říká k možnostem přípravy Jiří Kastner. Testy z minulých let k procvičení nabízí webové stránky Centra pro zjištění výsledků ve vzdělávání (CERMAT).
 

„Ačkoli zájem o studium osmiletého oboru dlouhodobě převyšuje kapacitní možnosti naší školy, snažíme se o dění ve škole pravidelně informovat na webu, sociálních sítích i v regionálním tisku,“ informuje o prezentaci školy Jiří Kastner. Den otevřených dveří, které v Dobříši pravidelně pořádají, se v tomto školním roce z důvodu pandemie nekonal.
 
Alespoň virtuálně se lze projít po příbramském gymnáziu. Interaktivní mapa dostupná na internetových stránkách instituce přibližuje jednotlivá patra budovy a třídy. Konkrétní předměty pak představují jejich vyučující v krátkých video vstupech a komentářem studenti doprovázejí prohlídku dalších míst – knihovny nebo zázemí školní televize GymTV.
 
Přijímací zkoušky na osmiletá (a rovněž šestiletá) gymnázia se konají v termínech 14. a 15. dubna. Pokud např. kvůli nemoci řádný termín nestihnete a ředitel školy uzná omluvenou nepřítomnost, jsou náhradními dny pro napsání testů 12. a 13. květen.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz