21. 6. svátek má Alois

Při požáru seníku na Příbramsku byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Plameny způsobily škodu za osm milionů

26. května 2021   (20:22)
Při požáru seníku na Příbramsku byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Plameny způsobily škodu za osm milionů
foto: HZS Středočeského kraje

Krátce po půl páté odpoledne přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o požáru seníku v Kvasejovicích, které jsou součástí Sedlce-Prčice na Příbramsku.


Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotky z Benešova a Sedlčan spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Jesenice, Nechvalice a Sedlec-Prčice. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu hasiči zjistili, že plechová budova o půdorysu 80x30 metrů je plná uskladněného sena a požár ji z poloviny zcela zasáhl. K likvidaci plamenů nasadily jednotky celkem šest vodních proudů. Další drobná ohniska byla nalezena i ve druhé polovině seníku.

Pomohl také manipulátor, který rozebíral uskladněné seno, aby jej hasiči mohli řádně prolít. Rozbrušovací pilou pak otevřeli vrata i na druhé straně objektu, aby mohli materiál uvnitř seníku vyskladnit na volné prostranství, kde byla snadnější likvidace požáru. Krátce před 18. hodinou byl dokonce vyhlášen druhý stupeň poplachu. Následně byly uvnitř seníku nasazeny další vodní proudy. Vyskladňování sena bylo komplikované, protože se kvůli vysoké vrstvě zasaženého sena nedalo vjet manipulátorem až doprostřed stavby. Hasiči ochlazovali polovinu budovy, aby ji uchránili. Potřebnou hasební vodu čerpali z místní požární nádrže, která byla hned vedle seníku.

Škoda byla vyčíslena na osm milionů korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, které bude pokračovat ve čtvrtek dopoledne za účasti expertní skupiny Technického ústavu požární ochrany Praha.
Operační důstojník k události vyslal …
foto: HZS Středočeského kraje

foto: HZS Středočeského kraje
foto: HZS Středočeského kraje

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/HZS Středočeského kraje
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve … VIDEO Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše … ZVÍŘATA V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní … AKTUÁLNĚ Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A … ANKETA Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa … ZAJÍMAVOSTI Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě … POZNÁVÁME BRDY /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA
Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz