Při požáru panelového domu v Kralupech se zranilo 6 lidí
16. ledna 2022 (09:34)
Při sobotním požáru panelového domu v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se šest lidí nadýchalo kouře. Dva z nich skončili v nemocnici. Z domu bylo evakuováno 25 lidí. V tiskové zprávě na svém webu to uvedli středočeští hasiči. Hořet začalo ve sklepě domu. Příčina zatím není známa. Škodu hasiči odhadli na 750.000 korun.
Oznámení o požáru na kralupském sídlišti V Zátiší dostali hasiči kolem 18:30. "Po příjezdu prvních jednotek bylo upřesněno, že celý dům je silně zakouřen. Na tísňovou linku mezitím volali další nájemníci, kteří kvůli silnému kouři nemohli opustit svoje byty," popsal situaci na místě mluvčí hasičů Ladislav Holomčík. Z jednotlivých bytů hasiči vyvedli celkem 25 lidí, včetně muže na invalidním vozíku.
Šest lidí, kteří se patrně nadýchali kouře, si převzaly do péče posádky zdravotnické záchranné služby. "Dva lidé byli nakonec převezeni k dalšímu ošetření na interní oddělení do kralupské nemocnice," doplnil Holomčík.
Požár v prostoru sklepních kójí dostali hasiči pod kontrolu už 13 minut po ohlášení. Zcela zlikvidován byl ale spolu s důkladným odvětráním kouře z domu až krátce před 22:00. "Na místo se dostavil starosta města, který nabídl evakuovaným nájemníkům možnost přečkání v teple na nedalekém úřadu. Nikdo však této nabídky nevyužil. Nebylo ani nutné povolávat evakuační autobus," sdělil mluvčí hasičů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Dům s cenou 20 milionů a energetickým štítkem G. Zastupitelé rozhodnou, zda půjde do dražby
Zastupitelstvo města Příbram bude ve středu 28. ledna rozhodovat o dalším osudu …
Politika
Tipy na víkend: Nové filmy a návrat oblíbeného divadelního představení pro děti
O víkendu se můžete těšit na další filmové premiéry – pro ty nejmenší diváky, ale i …
Záškrt se vrací. Nebezpečná nemoc může ohrozit dýchání i srdce, varuje primář Prusík
Záškrt patří mezi infekční onemocnění, o kterých si mnozí mysleli, že už patří …
ROZHOVOR
Hygienici varují před antiperspirantem Rexona. Obsahuje zakázanou látku
Hlavní hygienička České republiky upozorňuje spotřebitele na nevyhovující kosmetický …
Hledaný muž byl nalezen mrtvý ve Voznici
Policisté hledali muže, který odešel z domova, kde nechal dopis na rozloučenou. …
AKTUÁLNĚ
Učíme děti pro svět zítřka: virtuální realita se stává součástí výuky v Chrašticích
Virtuální realita už dávno není jen doménou her. Na Základní škole a mateřské škole …
Brdský běžecký pohár 2026: Přes 30 závodů a 300 kilometrů
Harmonogram BBP pro rok 2026 nabízí řadu závodů nejen pro dospělé běžce, ale také v …
COOP zradil slepice i zákazníky a dál obchoduje s utrpením, říká organizace OBRAZ - Obránci zvířat
Organizace OBRAZ - Obránci zvířat bude v pátek 23. ledna v Příbrami protestovat před …
Hasiči z výsuvného žebříku museli otevřít násilím byt
Ve středu 21. ledna před 18. hodinu byli hasiči povoláni k technické pomoci do …
Příbramská rodačka a bývalá moderátorka Rádia Kiss bojuje s těžkou nemocí. V Milíně se chystá benefiční akce
Bára Tlučhořová, rodačka z Příbrami a dlouholetá moderátorka ranního vysílání Rádia …





