9. 6. svátek má Stanislava

Při požáru na letišti Osičiny zřejmě zemřel 73letý pilot, okolnosti určí pitva

27. října 2022   (09:38)
Při požáru na letišti Osičiny zřejmě zemřel 73letý pilot, okolnosti určí pitva
foto: HZS Středočeského kraje

Podle středečních předběžných informací mohlo dojít k pádu letadla či ke karambolu při přistávacím manévru.


Při středečním požáru na letišti Osičiny na Kolínsku zřejmě zemřel 73letý pilot, jeho totožnost a další podrobnosti má určit dnešní soudní pitva. Požár na letišti Osičiny na Kolínsku by měl být po ranní kontrole řídícího důstojníka oficiálně zlikvidovaný, vyšetřování okolností pokračuje. Po havárii letadla zde začala hořet i letištní hala. Na místo celou noc dohlíželi hasiči, řekli ČTK mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář a policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Policisté budou podle mluvčí Schneeweissové pravděpodobně případ vyšetřovat jako obecné ohrožení z nedbalosti, rozhodnuto by mělo být pravděpodobně dnes. "Právní kvalifikace ještě není stanovena," uvedla Schneeweissová. Pitva mimo jiné určí, zda neměl pilot zdravotní indispozici.
Hala letiště a letadlo začaly hořet ve středu odpoledne, hasiči z místa vynesli mrtvého člověka. Jeho totožnosti i příčinu úmrtí určí soudní pitva. Okolnosti nehody zjišťuje Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Vzniklá škoda je odhadnutá na 11 milionů korun, z toho sedm na budově a čtyři na leteckém vybavení. Kvůli rozsahu požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř, po dvou hodinách jej velitel snížil na druhý a část jednotek hasičů mohla odjet, večer platil už jen základní, první poplachový stupeň a začalo ohledávání torza letadla.
Podle středečních předběžných informací mohlo dojít k pádu letadla či ke karambolu při přistávacím manévru. Přesnou příčinu zveřejní Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v podrobné vyšetřovací zprávě, její zpracování trvá řádově měsíce.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, … AKTUÁLNĚ Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR … NEPŘEHLÉDNĚTE Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. … KULTURA Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek … DOPRAVA Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se … NEPŘEHLÉDNĚTE Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v … KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz