26. 7. svátek má Anna

Při natáčení seriálu Pan Tau běhalo po Kotenčicích slůně Bimbo

13. května 2023   (19:29)
Při natáčení seriálu Pan Tau běhalo po Kotenčicích slůně Bimbo
foto: Josef Vítek/ZOO Praha/PR

Přístřeší během natáčení našlo slůně na zahradě místních obyvatel.


Že se ve Višňové točili Chalupáři, ví i ten největší filmový neznalec. Ale málokdo už ví, že v Kotenčicích běhalo slůně Bimbo. A že Pan Tau nebyl zdaleka jediný film, který se zde natáčel.

Ve filmu Kuřata na cestách si zahráli i místní
Filmaři si Kotenčic poprvé všimli v roce 1962. Tehdy se tu natáčel film Kuřata na cestách režiséra Václava Vorlíčka. Příběh vypráví o školácích, kteří objeví opuštěnou drůbežárnu s umělou líhní a dohodnou se, že si vychovají svá kuřátka. Než k tomu dojde, čeká je však mnoho překážek. Příbramský herec Pavel Nový si zde zahrál svou první filmovou dětskou roli. Bylo mu teprve 13 let. Po bok známých herců se tenkrát zařadil i místní pan Miloslav. Dodnes vzpomíná na celodenní natáčení záběru, kterému ve filmu nakonec patřila pouze několikasekundová sekvence.
Při natáčení seriálu Pan Tau běhalo po obci slůně Bimbo
Kotenčických rybníků využil v roce 1975 režisér Jindřich Polák, který společně s Otou Hofmanem napsal scénář k seriálu Pan Tau. V Kotenčicích se jim líbilo, a tak tu natočili hned dva díly. Tím prvním byl Pan Tau a rosnička. Obyvatelé Kotenčic tak byly svědky honu gangsterské bandy na rosničku Jůlinku, která byla příčinou Alfonsova úspěchu na poli meteorologie a mohla by jim tak vydělat spousty peněz. Při natáčení druhého dílu, jedné z epizod filmu Poplach v oblacích, po obci pobíhalo slůně Bimbo, které ukradlo panu Tau kouzelnou buřinku.
Slůně Bimbo žije dodnes v ZOO Praha
Přístřeší během natáčení našlo slůně na zahradě místních obyvatel. Zahrála si ho indická slonice Shanti, která se narodila roku 1976. Do Prahy přicestovala z Indie v roce 1977 právě kvůli natáčení filmu Poplach v oblacích, pro který ji zakoupilo filmové studio Barrandov. Od něj ji pak koupila pražská zoo, kde dodnes žije. A rozhodně ji nepřehlédnete. Je nejvyšší a druhou nejstarší slonicí v pražském stádě. Kromě výšky ji prozradí i nápadně klenuté čelo. Slůně při natáčení navštívilo i pražské letiště, Památník národního písemnictví na Strahově, či Grandhotel Pupp v Karlových Varech.

Ve stejném roce jako se do Česka přistěhovala slonice Shanti, měl premiéru televizní seriál scénáristky Markéty Zinnerové Tajemství proutěného košíku. Vypráví veselé i vážné příhody dětí a dospělých na venkově. I v tomto seriálu si Kotenčice zahrály. Objevují se tu záběry z místního kravína. A co bylo oním tajemstvím? Vzpomínky - to nejcennější co máme a nikdo nám je nemůže vzít.
foto: Slon indický Shanti, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha/PR

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, … NÁZOR 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci … AKTUÁLNĚ Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje? Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje? Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v … ZVÍŘATA Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na … LIFESTYLE Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se … AKTUÁLNĚ Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala … KULTURA
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz