19. 5. svátek má Ivo




Prezidentský kandidát Pavel se chystá v úterý do Příbrami

21. ledna 2023   (12:38)
Prezidentský kandidát Pavel se chystá v úterý do Příbrami
foto: Petr Pavel/PR

Pavel v prvním kole voleb získal 35,40 procenta hlasů, Babiš 34,99 procenta.


Bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel se po vítězství v prvním kole prezidentských voleb vydá v úterý do Příbrami. Společné setkání s občany je naplánováno od 15:00 do 16:00 v Sokolovně. Společné focení s příznivci se odehraje od 16:00 do 16:30 na tom samém místě. Informace pribram.cz dnes potvrdili z volebního týmu Petra Pavla Stanislava Klocová a starosta Sokola Příbram Svatopluk Chrastina mladší.

Pavel v prvním kole voleb získal 35,40 procenta hlasů, Babiš 34,99 procenta. Kandidáty postupující do finále volby dělil nejmenší rozdíl hlasů v dosavadních prvních kolech prezidentské volby. Pavel porazil Babiše o 22.843 hlasů.
Druhého kola prezidentské volby, které se uskuteční 27. a 28. ledna, se chce zúčastnit 82 procent voličů. Devět procent je rozhodnuto, že k volbám nepůjde. Vyplynulo to z průzkumu agentury Median pro Radiožurnál a iROZHLAS.cz. V prvním kole hlasovalo 68,2 procenta voličů, což byla vůbec nejvyšší účast ve volbách prezidenta a od vzniku samostatné ČR třetí nejvyšší účast po volbách do Sněmovny v letech 1996 a 1998, kdy hlasovalo 76,4 a 74 procent voličů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Judistka Tereza Bodnárová, rodačka z Příbrami, dosáhla na svůj dosud největší … SPORT Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Po chladnějších a proměnlivých dnech se počasí v Česku začne postupně měnit. Už během … POČASÍ Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti zemřel v noci na úterý jeho řidič. AKTUALIZOVÁNO Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí 18. května zahájilo práce, které jsou … DOPRAVA Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme … Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz