Prezidentka Čaputová dorazila do nemocnice za Zemanem
16. listopadu 2021 (13:08)
foto: Jiří Ovčáček/PR
V pondělí hlavu státu navštívil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), ve středu odpoledne za ním přijede předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala.
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dorazila do Ústřední vojenské nemocnice, kde se setká s prezidentem Milošem Zemanem. Poté ji čeká přijetí v Senátu. V pondělí hlavu státu navštívil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), ve středu odpoledne za ním přijede předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala. Návštěvy umožnilo pondělní přeložení prezidenta na lůžko dlouhodobé péče.
Čaputová do ÚVN dorazila kolem 12:15, přivítal ji podle zpravodaje ČTK ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš. Do Prahy přiletěla, na letišti ji přivítal s kyticí předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).
Na schůzku se Zemanem bude mít Čaputová podle pravidel nastavených nemocnicí půl hodiny. Návštěva se musí prokázat platným očkováním, proděláním nemoci covid-19 nebo negativním testem. Dále musí mít nasazený respirátor nebo roušku. V jeden moment u pacienta mohou být maximálně dva lidé.
Zeman je hospitalizován od 10. října. Čaputová mu v dopise v polovině října popřála hodně zdraví a sil a rychlé uzdravení. V další korespondenci 28. října poblahopřála prezidentovi ke státnímu svátku. Podle webu slovenské prezidentky Zeman sám v dopise Čaputovou informoval o zlepšení svého zdravotního stavu a o tom, že může přijímat návštěvy.
Z nemocnice Čaputová odjede do Senátu, kde ji Vystrčil vyznamená Stříbrnou medailí předsedy Senátu. Slovenská prezidentka se setká i s novou předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou. V Senátu čeká Čaputovou také diskuse se studenty. Posléze položí kytici u památníku na Národní třídě, kde uctí nadcházející výročí sametové revoluce.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech
Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v …
ZVÍŘATA
Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice
Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy
Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali …
AKTUALIZOVÁNO
Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji
Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů
V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních …
Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody
Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky …
AKTUÁLNĚ
Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče
V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole …
AKTUÁLNĚ
Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník
Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními …
AKTUALIZOVÁNO
Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září
Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a …
AKTUÁLNĚ
Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla
Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu …
KULTURA




