31. 5. svátek má Kamila

Prezidentem stomatologické komory bude i nadále Šmucler

20. února 2021   (17:22)
Prezidentem stomatologické komory bude i nadále Šmucler
foto: pribram.cz, ČTK

O post prezidenta se ucházel také majitel a lékař stomatologického centra v Příbrami Jiří Hrabák.


Prezidentem České stomatologické komory bude i nadále Roman Šmucler, který ji vede od roku 2017. Do funkce ho dnes na období do roku 2025 zvolil sněm. ČTK o tom informovala mluvčí komory Henrieta Hajšman. Šmucler měl dva protikandidáty, podle mluvčí získal většinu hlasů už v prvním kole volby. O post prezidenta se ucházel také majitel firmy Herbadent Pavel Smažík a majitel a lékař stomatologického centra v Příbrami Jiří Hrabák.

Podle tiskové zprávy je volba výsledkem práce celé komory, které se podařilo v poslední době zlepšit fungování české stomatologie. "A to včetně situace kolem pandemie covidu-19, kdy čeští stomatologové jako jediní nezastavili svoji činnost v rámci EU a mají nejmenší škody jak ekonomické, tak i na zanedbané péči o své pacienty," uvádí se ve zprávě.
Protikandidáti Šmuclera ale uváděli, že profesní komora je v současné době rozdělená, což ji oslabuje. Chtěli také, aby komora bojovala za snížení byrokratické zátěže zubařů.
Silný mandát chce vedení komory využít k tomu, aby po vzoru svých sesterských sdružení v Rakousku a Německu směřovalo k naprosté samosprávě a podobné organizaci celé stomatologie. V Německu by se chtěl staronový prezident inspirovat například při řešení problémů s tím, že někteří pacienti v odlehlých regionech nebo menších obcích nemají svého zubaře. Uvedl to v dřívějším rozhovoru pro odborný web. V Německu podle Šmuclera stát proto, aby udržel ordinace i v malých obcích, platí těmto zubařům za každý výkon více.

Šmucler už před sněmem uvedl, že komora bude muset v následujícím období řešit také ekonomickou krizi, která stomatologii zasáhla. Podle Šmuclera zubařům v prvním pololetí loňského roku poklesly příjmy od zdravotních pojišťoven o pět procent. "Z historie víme, že nejhorší to v našem oboru bývá asi rok po největším propadu HDP. Je třeba se přichystat. Vyjednat udržení a snad navýšení plateb od pojišťoven. Je to i naděje na větší změny v systému úhrad," napsal Šmucler na webu komory. Obor se podle Šmuclera nyní potýká také s tím, že do důchodu odcházejí populačně silné ročníky zubařů a je potřeba je nahradit.
Česká stomatologická komora sdružuje ze zákona všechny zubní lékaře v ČR. Podle svého webu má asi 11.200 členů. Její dnešní sněm se konal v pražském kongresovém centru za přísných epidemiologických podmínek kvůli pandemii koronaviru, novináři na něj neměli přístup.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz