Prezident Zeman pronese z Lán své tradiční vánoční poselství
26. prosince 2021 (06:49)
foto: Jiří Ovčáček/PR
Zemanovi předchůdci k národu promlouvali na Nový rok, Zeman se zvyk rozhodl přesunout na druhý svátek vánoční.
Prezident Miloš Zeman dnes ze zámku v Lánech přednese své tradiční vánoční poselství. Natáčení bude mít stejně jako v minulých letech na starosti televize Nova, od 13:00 ho ale odvysílají i další média. Zemanovi předchůdci k národu promlouvali na Nový rok, Zeman se zvyk rozhodl přesunout na druhý svátek vánoční.
Uvolněné místo letos na Nový rok využili další ústavní činitelé. S projevy vystoupili tehdejší premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) i tehdejší šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Na Nový rok roku 2022 se chystají vystoupit Vystrčil a nový premiér Petr Fiala (ODS). Naopak šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) projev nechystá.
Ve svém loňském vystoupení se Zeman věnoval hlavně epidemii covidu-19. Občany vyzval k tomu, aby se nechali proti nemoci očkovat, vyslovil se proti lidem odmítajícím nošení roušek či rychlému rozvolňování protiepidemických opatření. Poděkoval také lidem, kteří vykonávají nejdůležitější povolání pro zvládání epidemie.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů
Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních …
DOPRAVA
KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec
Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve …
AKTUÁLNĚ
Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vysokými teplotami a zároveň …
AKTUÁLNĚ
Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost
Obyvatelé Milínské ulice v Příbrami si stále častěji stěžují na nadměrný hluk …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii
Evropský parlament 23. dubna 2026 schválil historicky první nařízení, které sjednocuje …
ZVÍŘATA
Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil
Vědci v Thajsku oznámili objev, který otřásl paleontologickým světem. Identifikovali …
ZAJÍMAVOSTI
Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena
V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici …
AKTUALIZOVÁNO
Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech
Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných …
ZAJÍMAVOSTI
Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy
Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku
Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na …
ZAJÍMAVOSTI




