Prezident Zeman opět pronese 26. prosince vánoční poselství
6. prosince 2021 (18:41)
Prezident Miloš Zeman jako každoročně přednese 26. prosince vánoční poselství. Projev bude tradičně ve stejný den předtočen na zámku v Lánech. ČTK to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
"Jako každý rok se chystá vysílání 26. prosince od 13:00," uvedl mluvčí. Natáčení bude mít, stejně jako v minulých letech, na starosti televize Nova. S prezidentem ho předtočí ve druhý svátek vánoční v 11:00 na zámku v Lánech. Odvysílat ho následně ve stanovený čas budou moct tradičně i další média. Do programu ho již zařadila například Česká televize.
Zemanovi předchůdci k národu promlouvali na Nový rok, Zeman se zvyk rozhodl přesunout na druhý svátek vánoční. Uvolněné místo letos na Nový rok využili další ústavní činitelé. S projevy vystoupili premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) i tehdejší šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO).
Zeman se v poslední době potýká s vážnými zdravotními obtížemi, kvůli kterým byl od září téměř dva měsíce v nemocnici. Do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) byl převezen dvakrát v souvislosti s nespecifikovaným onemocněním. Podle člena prezidentova lékařského konzilia chirurga Pavla Pafka má chronické jaterní onemocnění. Naznačil, že to je cirhóza. Zeman se kvůli nemoci poslední měsíce na veřejnosti objevuje minimálně, omezil i vystupování v médiích. Od předminulého čtvrtka je navíc v izolaci kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru
Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty …
FOTOGALERIE
Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky
V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u …
Doprava
Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech
Počet lidí s akutním respiračním onemocněním včetně chřipky ve Středočeském kraji v …
Další šance pro Brdy: Projekty na obnovu krajiny startují
Abychom zachovali krajinu pro budoucí generace, je nutné o ni řádně pečovat. A to se …
„Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami
Příbramsko včetně zbytku republiky znovu zasáhla lavina podvodů, které ničí důvěru …
Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků
V pátek 13. února se na zimním stadionu v Příbram uskutečnilo historicky první Školní …
Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci
Únor v Lázu bude letos opět plný hudby, barevných masek a veselí. Tradiční Masopust se …
Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici
Po loňském jubilejním X. ročníku, který už poprvé kompletně převzalo do organizace …
FOTOGALERIE
Soud v USA řeší Instagram a YouTube. Týká se to i dětí z Příbrami?
Americký soud se zabývá kauzou, která může mít dopad daleko za hranicemi Spojených …
Zajímavosti
Valentýn v Milíně spojil zábavu s pomocí. Místní ukázali velké srdce
Sobotní valentýnský večer 14. února ukázal, že když se lidé spojí pro dobrou věc, …





