1. 4. svátek má Hugo




Prezident příbramských Bobcats: Nemůžeme už mít nižší cíle než titul

ROZHOVOR
24. června 2015   (06:19)
Prezident příbramských Bobcats:  Nemůžeme už mít nižší cíle než titul
foto: pribram.cz

Příbramští Bobcats se předvedou v semifinálovém zápase 4. července na stadionu 1. FK Příbram.



S prezidentem Bobcats Příbram Bohuslavem Romem jsme si povídali o probíhající sezoně i o nových posilách v týmu.

Základní část sezony už skončila, jak jste zatím s jejím průběhem spokojený?
V základní části jsme skončili na druhém místě a máme poprvé v historii nejlepší útok i obranu v lize, takže s dosavadním průběhem spokojení jsme.

Pojďme se vrátit k nedávnému zápasu proti Prague Black Panthers, které jste jednoznačně porazili. Jak jste ten zápas viděl vy?
Do zápasu jsme nastoupili s velkým počtem zraněných a chybějících hráčů, takže jsme měli mírné obavy, že by výsledek nemusel být tak těsný jako v prvním zápase. Zároveň jsme ale věděli, že PBP měli den předtím těžký zápas v rakouské lize. Jako klíčový zlom zápasu bych viděl prvních 5 minut, kdy se naší obraně dvakrát rychle za sebou podařilo PBP sebrat balón a připravit tak skvělou pozici pro náš útok, který pak zaváhání PBP nemilosrdně potrestal.

Tým do letošní sezony opět posílil. Můžete nové hráče představit a říci, jak jste spokojen s jejich výkony?
Columbus Givens nahradil na pozici quarterbacka Scotta Dohertyho, který nezapadal do konceptu našeho letošního útoku. Zatím jsme s jeho výkony velmi spokojení. Je vidět, že se každým zápasem víc a víc sehrává s týmem, a že jeho forma graduje a doufáme, že v následujícím semifinálovém zápase to bude ještě stoupat.

Melvin Davis univerzál, který se díky svým rychlým nohám a obratností stal velice brzo miláčkem fanoušku, možná ještě víc fanynek (smích). Je přesně typ hráče kterého jsme hledali. Dokáže jak skvěle běhat s balónem, tak i výrazně pomoci v obraně.

Obranu vyztužil další Američan Reinhold Leicht, který velice dobře zapadl a je tahounem obrany a velice dobrým učitelem pro české hráče.

Poslední posilou je Švéd Robin Svallin, který nám pomohl svými 130kg zaplnit díru v naší ofenzivní lajně. Robin je hráč, který plní svojí úlohu na 150%, takže i s ním jsme velice spokojení a počítáme s ním do dalších let.

Je složité do Příbrami sehnat hráče z USA?
Po minulé sezóně, kdy jsme podlehli až ve finále, to bylo o dost lehčí než minulý rok. Už od září nás doslova bombardovaly emaily od hráčů a jejich agentů, kteří měli zájem u nás hrát. Je těžké si vybrat ty správné. Mnohem těžší než sehnat hráče je sehnat sponzory a peníze na jejich náklady.

Kolikrát v týdnu trénujete?
V průběhu sezóny trénujeme 2-3x týdně záleží na tom, jak náročný zápas máme za sebou a nebo naopak před sebou. Po každém těžkém zápase potřebujeme nějaký den na regeneraci a na vyléčení různých bolístek. Teď před playoff se tréninkové tempo stupňuje a tréninků přibývá.

Příbram si zahrála finále i v minulé sezoně, zvýšil se od té doby zájem o americký fotbal, nebo stále sháníte nové hráče?
Pozorujeme opravdu velký nárůst zájmu o náš sport. Letos už přišlo přes 30 nových kluků do juniorského týmu a poprvé od založení klubu, tak máme 2 mládežnické kategorie, které hrají soutěž. Flagfootbalový tým už se velice dobře prezentuje v lize, kdy jako nováček ligy naprosto dominuje celé soutěži a má za sebou 14 výher ze 14ti zápasů.

I tak stále sháníme a přijímáme nové hráče do všech kategorií. Flagfootball 6-14 , Junior tým 15-19 a Senior tým 17-

Věříte, že letos získáte titul?
Po minulé sezóně už nemůžeme mít ani nižší cíle, takže věříme a všechno k tomu směřujeme.

Budeme rádi když nás 4.7 od 16:00 na Marilu přijdete podpořit v semifinálovém zápase proti Prague Lions.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí … ROZHOVOR V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého … AKTUÁLNĚ Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbramský tým bojovníků z Rasken Gymu pokračuje v úspěšném tažení. O víkendu 28. … SPORT Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci se v posledních týdnech stále častěji objevují v okrajových částech Příbrami … AKTUÁLNĚ Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a … DOPRAVA V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní … DOPRAVA Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do … AKTUÁLNĚ MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka … ROZHOVOR Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami. AKTUÁLNĚ
Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz