25. 4. svátek má Marek

Prezident Kocourů: Letos sázíme na týmové pojetí, snad se nám bude dařit

ROZHOVOR
8. srpna 2014   (06:29)
Prezident Kocourů: Letos sázíme na týmové pojetí, snad se nám bude dařit

Daniel Rosenbaum v rozhovoru prozradil nové hráčské příchody a několik informací ze zákulisí volejbalového klubu.


Klub se potýkal s finančními problémy kvůli neschválení daru od města Příbram. To už je vyřešené. Znamená to tedy, že se sezona bude hrát na 100 procent?
Sezónu samozřejmě chceme hrát. Máme všechno rozjeté s hráči i vedením města. Jednáme se sponzory, aby sezona proběhla. Provozní problémy máme pořád, ale snažíme se je řešit a patří to k chodu klubu. Snad ještě dojednáme i další peníze od sponzorů.

Bude Sitex i nadále generálním partnerem klubu?
Ústně jsme domluvení, nad konečnou verzí si ještě sedneme s ředitelem. Z obou stran je zájem o pokračování.

Klub opustilo několik hráčů, ale stejně tak i přišlo několik nováčků, můžete je představit?
Vloni jsme to měli postavené na zvučných jménech na soupisce a byli jsme černým koněm soutěže, což jsme první polovinu sezony nenaplnili. Nakonec jsme se dotáhli na čtvrté místo. Letos budeme sázet spíše na kolektivní pojetí, uvidíme, jak si tým sedne, protože tu bude hodně nových jmen, která za Příbram ještě nehrála.

Můžete některé z posil představit?
Máme tady zpátky navrátilce Martina Böhma z ČZU. Ten už tady působil. Pálí nás smečařský post a myslím, že nám Martin prospěje. Potom jsme vyměnili druhého nahrávače. Ten se rozhodl pro jinou formu svého působení, takže jsme přivedli Jakuba Ulče z Brna. Máme Tomáše Pajmu z ČZU na blok, ten má už bohaté zkušenosti z extraligy. Protože odešel Jakub Novotný, tak jsme vzali Daniela Hykše z Ústí nad Labem. Vloni prokazoval dobrou výkonnost, rádi bychom, kdyby šel ještě nahoru. Na ten samý post máme ještě podepsaného univerzála z Polska. Tento klíčový post tedy máme zdvojený a uvidíme, co to udělá. Ještě čekáme jednoho cizince z Ameriky na blok. Jméno řeknu, až přiletí, protože to nechci zakřiknout. Samozřejmě máme výměnu i na klíčovém postě a to je trenér.

Může Příbram s příchodem nového trenéra očekávat jiné pojetí hry?
Těžko se dá říct, jestli hra bude vypadat jinak. Mančaft určitě bude hrát jiným stylem, než vloni, ale změna bude především v tréninkových jednotkách. Ten trénink bude poskládaný trochu jinak. Nový trenér Dvořák jde trochu jinou cestou. Těší se na to i hráči. Petr Brom tady udělal kus práce, ale změna je i pro hráče novým impulsem.

Brom, Rojas i Novotný odešli do nového týmu do Karlových Varů, dá se čekat, že se tento nově vzniklý tým bude prát o medaile?
Jejich zázemí, a to jak materiální i finanční, je na takové úrovni, že se okamžitě zařadí mezi špičku. Je to vidět i na tom, jak poskládali tým. Mají špičkové hráče z české ligy i několik zahraničích. Pro mě jsou to aspiranti na medaili. S jejich skladbou týmu nemůžou myslet na nic jiného.

Kdy začne hráčům hlavní příprava?
My už jsme měli takovou dobrovolnou přípravu a to na turnaji v Dřevěnicích, kde to ještě nebylo pod našim vedením. Oficiálně jsme začali ve středu 6. srpna a začneme přípravu na fyzické bázi.

Ještě několik sezon zpátky jste hrál za Kocoury, nechybí vám ta hráčská pozice?
Samozřejmě, že chybí, ale díky jiným povinnostem už na něj ani nemám čas. Kvůli vedení A-mužstva a mládežnických kategorií, kde mám oba kluky, už žádný čas nezbývá.

Jak se vůbec daří mladým volejbalistům? Mohla by se brzy v A-týmu objevit nějaká posila z odchovanců?
Rádi bychom, aby se někdo z juniorů zapojil do áčka, ale není to jednoduché. Junioři nám trochu stagnují, i když jsme se vloni zachránili v extralize a letos snad problémy mít nebudeme. Je tam málo hráčů a není to úplně podle našich představ. Ale je tam několik jmen, které by mohly nakouknout do A týmu. Máme dobré kadety, ale tam je to ještě na dlouhou trať. Radši budu mít v kádru odchovance, než někoho shánět v cizině.

Sezóna začíná až za několik měsíců, ale na co by se fanoušci podle tebe měli nejvíc těšit?
Sezona bude hodně zajímavá. Budějovice mají stejný kádr jako vloni a budou obhajovat titul. Dál to bude vyrovnané. Jak Liberec, tak Karlovy Vary. Doufám, že budeme čeřit vodu i my. Bude to vyrovnané. Divákům dáme ještě určitě nové informace, ale budeme se na ně těšit jako vždycky.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz