15. 10. svátek má Tereza
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Přestupní terminál v Sedlčanech by měl být hotov do konce října

1. října 2019   (19:06)
Přestupní terminál v Sedlčanech by měl být hotov do konce října

Hodnota modernizace se nakonec vyšplhala na zhruba 63 milionů korun vč. DPH


Stav autobusového terminálu v Sedlčanech již nevyhovoval současným požadavkům, město se ho proto rozhodlo modernizovat. Cestující tak dostanou novou odbavovací halu, sociální zařízení a zastřešené nástupiště. Součástí projektu je i instalace informačních cedulí a propojení s ostatní veřejnou dopravou.

Za šest měsíců stavby, od 1. února do 31. srpna, zde byly provedeny práce v hodnotě zhruba 33 milionů Kč bez DPH, což odpovídá 65,5 % smluvní hodnoty díla. Stavbu provádí Sdružení Sedlčany terminál a předpokládaný termín dokončení je v říjnu letošního roku.

„Modernizace přestupního terminálu probíhá v souladu se smluvními podmínkami a harmonogramem prací. Předání stavby je naplánováno na 31. října 2019. Doufáme, že kolaudace proběhne ještě do konce tohoto roku. Chceme terminál samozřejmě zprovoznit co nejdříve,“ uvedl Ing. Tomáš Langer, vedoucí Odboru investic MěÚ Sedlčany.

Na modernizaci přestupního terminálu dostalo město Sedlčany dotaci ve výši 45 milionů korun. Ostatní financuje ze svého rozpočtu. Cena se z původních 53 milionů korun vč. DPH vyšplhala na 63 milionů korun vč. DPH. Výstavba se nejdříve prodražila kvůli skokovému nárůstu cen. Jedna z neúspěšných firem podala námitku k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a než se stížnost vyřešila, ceny stavebních prací se zvýšily. K dalšímu navýšení ceny pak došlo v průběhu samotné stavby, a to z důvodu víceprací, kdy bylo nutno stabilizovat podloží.

Cílem projektu je mimo jiné zatraktivnění terminálu pro cestující tak, aby poklesl podíl individuální automobilové dopravy využívané pro cesty do práce, za službami i vzděláním.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz