Přes pět set řidičů pod vlivem
5. listopadu 2018 (10:27)
foto: c. Monika Schindlová DiS
Ani drogy nejsou mezi motoristy výjimkou, pozitivní test na návykové látky mělo 135 kontrolovaných řidičů
Policejní hlídka zastavila dne 2. listopadu v odpoledních hodinách v obci Věšín 57letého muže, který tudy projížděl na jízdním kole. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 0,28 promile alkoholu. Dotyčný uvedl, že před jízdou vypil jedno malé pivo. Nyní mu ve správním řízení hrozí pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun.
Od začátku roku do konce října zastavili příslušníci policie na Příbramsku celkem 21 opilých cyklistů, dále 356 řidičů vozidel, kteří požili před jízdou alkohol, z toho 77 jich mělo dokonce nad jedno promile alkoholu a dopustili se tím přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ani drogy nejsou mezi motoristy výjimkou, pozitivní test na návykové látky mělo 135 kontrolovaných řidičů, nejčastěji byli ovlivněni marihuanou nebo pervitinem.
Od začátku roku do konce října zastavili příslušníci policie na Příbramsku celkem 21 opilých cyklistů, dále 356 řidičů vozidel, kteří požili před jízdou alkohol, z toho 77 jich mělo dokonce nad jedno promile alkoholu a dopustili se tím přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ani drogy nejsou mezi motoristy výjimkou, pozitivní test na návykové látky mělo 135 kontrolovaných řidičů, nejčastěji byli ovlivněni marihuanou nebo pervitinem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: por. Bc. Monika Schindlová DiS
autor: top
Další články
Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky
Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými …
AKTUÁLNĚ
Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova
Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit
Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili …
ZDRAVOTNICTVÍ
Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři?
Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich …
PR
Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka
Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná …
AKTUÁLNĚ
Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny
Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v …
AKTUÁLNĚ
Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque
Senior Point v Příbrami, který letos slaví deset let své činnosti, rozšířil nabídku …
AKTUÁLNĚ
Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd
Prstnatec Fuchsův patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Na první pohled zaujme …
POZNÁVÁME BRDY
Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké …
AKTUÁLNĚ
Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody
V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální …
AKTUALIZOVÁNO




