13. 8. svátek má Alena

Přes koleje přecházejí i rodiče s malými dětmi, nechápeme tu nezodpovědnost, říkají dělníci na stavbě nové zastávky

16. července 2020   (06:07)
Přes koleje přecházejí i rodiče s malými dětmi, nechápeme tu nezodpovědnost, říkají dělníci na stavbě nové zastávky

Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i zrakově postižené. Akce si vyžádá téměř 30 milionů korun, stavební práce by měly skončit 30. září. Nyní se však dělníci setkávají několikrát denně s nezodpovědným chováním lidí, kteří se mnohdy se svými dětmi pohybují jak na staveništi, tak i v kolejišti, které riskantně přecházejí.


Dělníci, kteří budují novou přístupovou cestu, se denně setkávají s nezodpovědnými lidmi, kteří v době uzavření přechodu u Junior klubu riskují své životy. „Každý den přes koleje přechází spousta lidí. Někdy i s malými dětmi. Jímá nás hrůza, že dojde k neštěstí,“ říkají dělníci s tím, že rodiče by měli jít dětem příkladem, ale bohužel se tak neděje.
Dělníci, kteří budují novou přístupovou cestu, …

Ze začátku přecházející lidi přes koleje upozorňovali na možná rizika, dnes již raději nezodpovědné chování ignorují. „Je sice pravdou, že projíždějící vlaky v místě snižují rychlost na padesát kilometrů v hodině, ale k tragické události kolikrát nezbývá mnoho. Lidé jsou agresivní, vyslechli jsme si už mnoho nadávek. Několikrát tady byli městští strážníci, kteří byli svědky, co se zde děje. Jejich upozornění na rizika lidé akceptovali, jenže po jejich odjezdu se vše opakuje,“ dodali dělníci.
Ze začátku přecházející lidi přes koleje …
Město apeluje na lidi, aby v době výstavby zastávky při cestách k Novému rybníku chodili pod viaduktem. „Strážníci městské policie budou mít v následujícím období zvýšený dohled nad porušováním zákazu přecházení přes koleje. Nechceme lidi nějakým způsobem omezovat, ale snažíme se zabránit možnému neštěstí,“ sdělil redakci starosta Jan Konvalinka.
Stavba zastávky bude dokončena nejpozději do konce září letošního roku, pomůže i invalidům
"Železniční doprava na zastávce bude dostupná pro občany se sníženou schopností pohybu i pro zrakově postižené díky vybudování bezbariérového přístupu na nástupiště. V ploše nástupiště budou umístěny vodicí linie, varovné a signální pásy," uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.
Stavba zastávky bude dokončena nejpozději do …

Bezbariérový přístup na nástupiště má nyní podle Správy železnic 54 procent nádraží v ČR, do roku 2025 to má být 72 procent stanic. Ke sladění požadavků na bezbariérovost nádraží a na jejich potřebné úpravy slouží od loňského roku platforma pro setkávání zástupců Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, osobních dopravců a Správy železnic.
Bezbariérový přístup na nástupiště má nyní …
Nová příbramská zastávka je vybavena také přístřeškem s lavičkami, bude doplněna odpadkovými koši a tabulemi s informacemi pro cestující. Zřízeno bude i osvětlení přístupové komunikace a nástupiště, rozhlas a informační systém. Součástí akce je podle Friebové i rekonstrukce 147 metrů dlouhého železničního svršku a spodku. Tím se prodlouží životnost a zjednoduší údržba kolejí.
Nová příbramská zastávka je vybavena také …
Jediná vlaková zastávka je v tuto chvíli ve druhé části Příbrami u rybníku Hořejší Obora v těsné blízkosti autobusového nádraží. Nová tak bude moci sloužit například k přesunu k blízké klidové zóně Nový rybník a dalším atrakcím v okolí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46) Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Odběrová místa, která byla kvůli očekávanému náporu turistů zmobilizována, podle Babiše mají zůstat v novém režimu, aby byla připravena na případný nárůst počtu nakažených. 13. srpna 2020   (15:35) Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Ve středu 12. srpna v odpoledních hodinách došlo k situaci, kdy nově instalované sloupky nereagovaly na sirénu vozidel záchranné služby. 13. srpna 2020   (14:03) V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí Nepřehlédněte V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Pandemie koronaviru a s ní spojená vládní omezení zasáhla celou tuzemskou ekonomiku. 13. srpna 2020   (11:11) Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Před třemi lety bylo otevřelo v Příbrami (v Dlouhé ulici) neobyčejné hračkářství s kvalitními hračkami, které neobsahují plasty a zároveň rozvíjejí potenciál vašich dětí. Majitelka obchodu však z časových důvodů nemůže obchod dále provozovat. 13. srpna 2020   (09:01) Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům
Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz