Přes 83 procent Čechů ocenilo během krize informace z médií
3. června 2020 (13:49)
foto: pribram.cz, ČTK
Nejvyhledávanější byly zprávy v televizi, kde svůj aktuální přehled získávalo 67 procent respondentů, následovaly zpravodajské weby a tisk.
Většina Čechů ocenila rozsah informací, které během koronavirové krize poskytovaly tuzemská média, spokojeno bylo až 83 procent lidí. Informace z médií přitom ve větší míře čerpali i lidé, kteří obyčejně zprávy vyhledávají jinde. Dalším zdrojem informací byly sociální sítě, které však většina shledávala jako problematické. Vyplývá to z výzkumu Unie vydavatelů ČR.
Zprávy v médiích během krize sledovalo kolem 80 procent respondentů výzkumu. Pro více než 71 procent lidí se přitom média staly nezastupitelným zdrojem informací. Nejvyhledávanější byly zprávy v televizi, kde svůj aktuální přehled získávalo 67 procent respondentů, následovaly zpravodajské weby a tisk. Téměř polovina pak shledávala televize také jako nejdůvěryhodnější zdroj. Tisk takto hodnotilo kolem 40 procent lidí, kteří u něj oceňovali zejména jeho dostupnost a přehlednost. Zároveň během krize mírně stoupla čtenost jednotlivých deníků, lidé také četli i více titulů. Důvodem byl především zájem o aktuální dění a také více času, který lidé pro čtení tisku měli. Naopak u internetu velká část respondentů při výzkumu vypověděla, že rozsah informací byl postupem času až přehlcující.
Zhruba desetina lidí během krize čerpala informace především ze sociálních sítí. Naopak 77 procent lidí vnímalo obsah publikovaný na sociálních sítí jako problematický. Dalším zdrojem informací byly zprávy od politiků, rodiny a známých. Na tyto zdroje se však spoléhaly pouze jednotky procent.
Lidé podle výzkumu vnímali novináře také jako součást tzv. první linie. Vyjádřila se tak zhruba až polovina respondentů. Větší roli lidé přisuzovali jen zdravotníkům, hasičům, policistům a vojákům.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program
O víkendu si budete moci zavzpomínat na Hanu Hegerovou, poslechnout si blues-rockové …
Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna
Zápisy do prvních tříd proběhnou letos v Příbrami dříve než obvykle — od 16. ledna do …
Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací
Po více než sto letech se do přízemí Drakovny vrací kavárna. V místech, kde na počátku …
Nepřehlédněte
Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí
Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. …
Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“
Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti …
Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků
Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude …
Kultura
Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí
Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních …
Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler
Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který …
Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti
Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí …
ANKETA
Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník
Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři …




