Přes 100 hradů a zámků z celé ČR se zapojí do Hradozámecké noci
6. srpna 2024 (13:53)
foto: pixabay
Přes 100 hradů a zámků se 24. srpna zapojí do Hradozámecké noci, kdy památky po celé České republice zůstanou otevřené i po setmění a nabídnou návštěvníkům netradiční prohlídky, hry pro děti a hudební nebo divadelní vystoupení. Na prohlídky je většinou nutné si zakoupit vstupenku nebo udělat rezervaci.
Nejvíce otevřených památek na Hradozámeckou noc bude ve Středočeském kraji, téměř 20. V postupně doplňovaném seznamu je zatím hrad Český Šternberk, kde bude návštěvníky čekat prohlídka od kustodky v roli Karoliny Wratislavové z rodu Sternbergů, prohlídka bude připomínat předvečer její svatby v roce 1947. Klášter Sázava nabídne koncerty, prohlídky spojené s archeologií nebo šermířské představení. Návštěvníci Křivoklátu zažijí prohlídku za světla svic a loučí a na nádvoří ohňovou show. Zámek Loučeň chystá prohlídky od 16:30 do 5:00, v zámeckém areálu bude možné také přespat. Ve večerních hodinách bude otevřený také zámek Březnice, zámek Žleby nebo hrad Točník.
V Praze zůstanou dvě místa otevřená do večerních hodin, a to sídlo Senátu Parlamentu ČR a zahrady pod Pražským hradem, kde si návštěvníci budou moct vyzkoušet lukostřelbu nebo hod nožem či sekerou.
Centrem Hradozámecké noci bude státní zámek Konopiště, kde se uskuteční prohlídky běžně nepřístupných prostorů, hudební vystoupení, souboj šermířů nebo ukázky dravců.
Centrem Hradozámecké noci bude státní zámek Konopiště, kde se uskuteční prohlídky běžně nepřístupných prostorů, hudební vystoupení, souboj šermířů nebo ukázky dravců.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Související
•Rožmitálský zámek přivítá malé i velké diváky na multižánrovém odpoledni s Jakubem Janem Rybou
•To nejlepší z Příbrami v novém designu
•V Březnici si prohlédnete architekturu Karla Pragera na fotografiích Radka Úlehly
Další články
Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla
Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. …
ZAJÍMAVOSTI
Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron
Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé …
AKTUÁLNĚ
Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu
Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice …
Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy
Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala …
ZAJÍMAVOSTI
Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili
Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem …
AKTUÁLNĚ
Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem
Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s …
DOPRAVA
Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal...
Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala …
AKTUÁLNĚ
Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů
Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době …
AKTUÁLNĚ
Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy
S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita …
AKTUÁLNĚ
Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem
Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o …
ZAJÍMAVOSTI




