Premiér Babiš čelil pokusu o ozbrojený útok
2. prosince 2021 (22:48)
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) uvedl, že se ho ve středu pokusil napadnout ozbrojený muž. Útočník s pistolí a nožem byl zadržen na vrátnici Úřadu vlády ČR, řekl Babiš. Předseda vlády o případu informoval ve videu na svém facebookovém profilu, když odpovídal na emotivní dotaz muže nespokojeného s protiepidemickými opatřeními. Policie o incidentu na úřadu vlády ví a prověřuje ho, řekl večer ČTK mluvčí pražské policie Jany Rybanský.
Babiš uvedl, že kvůli opatřením proti šíření onemocnění covid-19 čelí výhrůžkám. "Včera sem přišel takovejhle borec a chtěl mě napadnout," řekl premiér, který ukázal fotografii, na které je vidět pistole, nůž či vrhací hvězdice. "Policie ho zpacifikovala na vrátnici," dodal Babiš.
Mluvčí pražské policie ve čtvrtek večer na dotaz ČTK řekl, že ví o incidentu na úřadu vlády. "Víme o něm, zadokumentovali jsme ho a pražská policie ho prověřuje," dodal Rybanský. Podrobnější informace k případu by policie mohla sdělit v pátek.
Není to poprvé, kdy premiér Babiš čelil výhrůžkám. Na konci února v diskusním pořadu CNN Prima News uvedl, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Policie potom střežila premiérův dům. Podezřelý muž byl zatčen ve Španělsku a policie ho obvinila za vydírání. "Ten pán mi napsal omluvný dopis," uvedl Babiš v půlce dubna. O měsíc později se muž dohodl se státním zástupcem na dvouletém podmíněném trestu a soud dohodu schválil.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Valentýn v Milíně spojil zábavu s pomocí. Místní ukázali velké srdce
Sobotní valentýnský večer 14. února ukázal, že když se lidé spojí pro dobrou věc, …
Sníh komplikuje dopravu. U Nečíně bourala řidička do stromu
Jízdu na Příbramsku už od soboty komplikuje sněžení a námraza. Uježděný sníh a …
Doprava
Příbram jako město ženského hokeje. Akademie vede republiku a míří až k olympiádě
HC Příbram se během posledních let vypracoval mezi nejúspěšnější centra ženského …
FOTOGALERIE
Nový křížek na Březových Horách. A jak to bylo doopravdy se vznikem osady?
Půl tisíciletí hornické historie a příběhy lidí, kteří tu pracovali i umírali. Nový …
Historie
Nová neonatologie v porodnici umožní nepřetržitý kontakt dítěte s matkou
Zhruba od poloviny roku začne v příbramské nemocnici fungovat nová neonatologická …
ROZHOVOR
Coolna propojuje generace
Klubkavárna Coolna v Dobříši je místem, které slouží k tomu, aby zde děti školního …
Dobříš
Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů
Týden jste hlasovali o tom, kde v Příbrami a okolí čepují nejlepší pivo. Máme vítěze — …
SOUTĚŽ
Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most
Sedlčany plánují stavbu samoobslužného gondolového mostu, takzvaného transbordéru. …
Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek
Příbram chce děti zapojit do sportovních aktivit už od útlého věku. Oblíbený projekt …
Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže
Policisté a hasiči museli v sobotu dopoledne vyrazit do Čenkova na Jinecku. V říčce …





