Přelom dubna a května bude ještě chladný, v noci rtuť spadne na nulu
26. dubna 2021 (20:22)
foto: ilustr/freepik
V květnu se postupně začne oteplovat, ale teploty i v příštích týdnech mohou spadnout pod dlouhodobé průměry pro toto období.
Přelom dubna a května bude chladný. Po dnešním mrazivém ránu může mrznout také v noci na úterý a v dalších dnech v tomto i příštím týdnu může rtuť ještě klesnout v noci k nule. V květnu se postupně začne oteplovat, ale teploty i v příštích týdnech mohou spadnout pod dlouhodobé průměry pro toto období. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu.
"Výrazně chladný bude první předpovědní týden (od 26. dubna do 2. května). V následujících týdnech by se mělo zvolna oteplovat, ale teploty pravděpodobně zůstanou v intervalech běžných nebo slabě podprůměrných hodnot pro danou roční dobu," oznámili dnes pracovníci ČHMÚ v měsíčním výhledu počasí.
V noci na úterý mohou teploty podle ČHMÚ klesnout k minus čtyřem stupňům a ve zbytku tohoto týdne i v prvních dnech příštího týdne se mohou v noci objevit teploty kolem nuly. Přes den přitom rtuť vystoupá zvláště koncem tohoto týdne až na 20 stupňů.
Objem srážek ode dneška do 23. května bude podle meteorologů na úrovni dlouhodobého průměru pro toto období. Na horách může koncem tohoto týdne a začátkem příštího ještě i sněžit.
Objem srážek ode dneška do 23. května bude podle meteorologů na úrovni dlouhodobého průměru pro toto období. Na horách může koncem tohoto týdne a začátkem příštího ještě i sněžit.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně
Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že …
KULTURA
REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál
Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší …
PR
Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C
Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen
Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u …
AKTUALIZOVÁNO
Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě.
Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to …
LIFESTYLE
Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem
Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli …
SPORT
Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné
V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje
Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět …
PŘÍRODA
Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss
Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka …
AKTUÁLNĚ




