9. 4. svátek má Dušan




Přelet nad Českým krasem: Jiří Jiroušek vydává novou knihu leteckých snímků

26. listopadu 2022   (07:22)
Dalších 5 fotografií v galeriiPřelet nad Českým krasem: Jiří Jiroušek vydává novou knihu leteckých snímků
foto: Jiří Jiroušek

Publikace příbramského rodáka Nebeské pohledy na Český kras bude pokřtěna v sobotu 26. listopadu v infocentru ve Svatém Janu pod Skalou.


Pohled na Orlickou přehradu a další místa z výšky ukázal fotograf a letec na motorovém paraglidu Jiří Jiroušek během letošního roku na výstavách na Příbramsku – v Březnici, Kamýku nad Vltavou nebo Krásné Hoře nad Vltavou. V sobotu 26. listopadu představí v informačním středisku CHKO Český kras ve Svatém Janu pod Skalou u Berouna svou knižní novinku mapující krajinu Českého krasu.

Z fotografického archivu posledních patnácti let čítajícího na několik tisíc leteckých pohledů bylo vybráno přibližně 150 snímků. „Z každého měsíce a koutu je v knize něco. I když do podzemních labyrintů nedokážu zalétnout (nejsem netopýr), zajímavých cílů pro mé oči a fotoaparát je zde nespočet,“ uvádí Jiří Jiroušek ke vzniku novinky Nebeské pohledy na Český kras.
Přehled přírodních a jiných krás chráněné krajinné oblasti, od jejíhož založení uplynulo letos v dubnu padesát let, najdete v šířkovém formátu A4 na 160 stranách. Snímky popisují jednoduché texty v českém a anglickém jazyce. „Oživil jsem tým, který mi pomáhal s předchozí knihou o Třeboňsku – Hanu Ročňákovou, Aleše Procházku, Vladimíra Vyskočila. Pomocnou ruku přidali František Pojer, Jindra Prach a Václav Cílek,“ dodává Jiří Jiroušek.
Kniha Nebeské pohledy na Český kras nejde do běžné distribuce, kromě infocentra ve Svatém Janu pod Skalou ji prodává sám autor. Sobotní křest se uskuteční v 16.00, program doplní písněmi Tereza Boučková a Bedřich Ludvík.

Fotogalerie

Přelet nad Českým krasem: Jiří Jiroušek vydává novou knihu leteckých snímků (1) Přelet nad Českým krasem: Jiří Jiroušek vydává novou knihu leteckých snímků (2) Přelet nad Českým krasem: Jiří Jiroušek vydává novou knihu leteckých snímků (3) Přelet nad Českým krasem: Jiří Jiroušek vydává novou knihu leteckých snímků (4) Přelet nad Českým krasem: Jiří Jiroušek vydává novou knihu leteckých snímků (5)

foto: Jiří Jiroušek, z publikace Nebeské pohledy na Český kras

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám … NÁZOR Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím … SPORT TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu V neděli 12. dubna ožije příbramská Svatá Hora netradičním dobrodružstvím. Dorazí sem … AKTUÁLNĚ Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice se objeví v dalším dílu dokumentárního cyklu Skryté skvosty, který … HISTORIE V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů Burza pro návštěvníky začíná v 8.30 ráno a končí ve 14 hodin. Vystavovat zde bude 90 … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Velikonoční oteplení nás příjemně naladilo na jaro, ale návrat k realitě byl nečekaně … AKTUÁLNĚ Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté na Příbramsku v dubnu zesílí dohled nad bezpečností silničního provozu. … DOPRAVA Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín společně s obcí Bohutín připravuje … NEPŘEHLÉDNĚTE
V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V úterý dopoledne se sjelo několik hasičských jednotek do Chrástu u Březnice. Hoří tam … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz