Přehledně: Počet nakažených covidem na Příbramsku vzrostl na 1260
19. října 2020 (14:51)
foto: pribram.cz
Od začátku epidemie evidují hygienici v regionu 2228 případů, 968 je vyléčených a dva s onemocněním zemřeli.
V neděli přibylo v Česku 5059 potvrzených případů nemoci covid-19, zhruba o 3600 méně než v sobotu. Jde ale o nejvyšší nedělní nárůst od začátku epidemie. Z celého týdne je v neděli denní nárůst obvykle vždy nejnižší, nejméně se testuje. Aktuálně nemocných je přes 100.000 lidí. Do statistik od nedělního podvečera přibylo dalších 20 úmrtí, celkem s onemocněním covid-19 zemřelo 1422 lidí. V nemocnicích bylo podle posledních údajů na webu ministerstva zdravotnictví 3519 lidí.
Na Příbramsku došlo během víkendu k dalšímu nárůstu nakažených covidem, k dnešnímu dni se počet zastavil na 1260 nemocných. Od začátku epidemie evidují hygienici v regionu 2228 případů, 968 je vyléčených a dva s onemocněním zemřeli.
Stoupá také počet lidí, kteří potřebují nemocniční péči. „V příbramské nemocnici je hospitalizováno 48 pacientů s covidem, z nichž 10 vyžaduje intenzivní péči,“ řekl pribram.cz mluvčí nemocnice Martin Janota. Vzestup byl zaznamenán i v počtu zdravotníků v karanténě, podle Janoty jich je momentálně 35.
Nejvíc nakažených v regionu je k dnešnímu dni v Příbrami, a to 335. Nárůst onemocnění byl zaznamenán téměř ve všech obcích. Například v Dobříši je 148 lidí s covidem, v Sedlčanech 129.
Kvůli nepříznivému vývoji koronavirové epidemie platí od středy v celém Česku zpřísněná protiepidemická opatření. Všechny školy od základních po vysoké přešly na distanční výuku kromě tříd pro děti se speciálními potřebami. Uzavřeny jsou restaurace, bary, kluby, zakázány jsou kulturní i sportovní akce. Shromažďovat se lidé mohou maximálně po šesti. Ode dneška platí restrikce také pro svatby a pohřby, konat se mohou jen s omezeným počtem účastníků, podle vládních opatření jich může být nejvíce 30.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka
Další články
Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call
Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou …
AKTUÁLNĚ
Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi
Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi …
DOPRAVA
Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“
Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává …
SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací
Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. …
ZAJÍMAVOSTI
Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí
Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. …
FOTOGALERIE
Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne
Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku …
AKTUÁLNĚ
Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU
Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport.
Souboj o královnu …
SPORT
Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět
Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká
Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by …
ZAJÍMAVOSTI
Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná
Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou …
AKTUÁLNĚ




