Přehledně: Jak se hlasovalo na Příbramsku
10. října 2021 (08:18)
V rámci celé ČR slaví volební vítězství koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Vládní hnutí ANO skončilo těsně druhé, koalice Pirátů se STAN třetí před hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD).
Koalice Spolu a koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) podepsaly memorandum o vůli vytvořit společně většinovou vládu. Požádaly prezidenta Miloše Zemana, aby pověřil předsedu ODS Petra Fialu jednáním o sestavení kabinetu. Koalice současně budou jednat o vládě pouze společně a nevstoupí do jednání s dalšími subjekty.
Koalice Spolu a koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) podepsaly memorandum o vůli vytvořit společně většinovou vládu. Požádaly prezidenta Miloše Zemana, aby pověřil předsedu ODS Petra Fialu jednáním o sestavení kabinetu. Koalice současně budou jednat o vládě pouze společně a nevstoupí do jednání s dalšími subjekty.
Jak se hlasovalo na Příbramsku
Na Příbramsku vyhrála koalice Spolu se ziskem 26,78 procent. Na druhém místě skončilo hnutí ANO s 26,72 procenty. Třetí příčka patří koalici Pirátů a STAN s 17,22 procenty a SPD obsadila 7,68 procent. Celkem bylo odevzdáno 61 845 hlasovacích lístků, z nichž bylo 61 497 platných. Volební účast byla 67,02 procent.
Na Příbramsku vyhrála koalice Spolu se ziskem 26,78 procent. Na druhém místě skončilo hnutí ANO s 26,72 procenty. Třetí příčka patří koalici Pirátů a STAN s 17,22 procenty a SPD obsadila 7,68 procent. Celkem bylo odevzdáno 61 845 hlasovacích lístků, z nichž bylo 61 497 platných. Volební účast byla 67,02 procent.
V Příbrami získalo nejvíc hlasů hnutí ANO, které mělo 28,12 procent hlasů. Na druhém místě skončila koalice Spolu s 26,16 procenty. Koalice Pirátů a STAN získala 15,98 procent a SPD 8,34. Volební účast 62,73 procent.
V Dobříši vyhrála koalice Spolu, která získala 30,68 procent. ANO skončilo na druhém místě s 22,74 procenty. V těsném závěsu byla koalice Pirátů a STAN s 21,22 procenty a SDP obdržela 5,38 procent platných hlasů. K volebním urnám přišlo 69,56 procent voličů.
V Rožmitále pod Třemšínem vyhrálo hnutí ANO s 27,60 procenty. Na druhém místě byla koalice Spolu s 22,26 procenty a třetí Piráti a STAN s 14,11 procenty. Na čtvrtém místě skončila SPD, která obdržela 8,76 procent. Také komunisté zde mají pevnou základnu, voliči jim odevzdali 8,19 procent platných hlasů. Volební účast 65,07 procent.
Koalice Spolu vyhrála v Sedlčanech s 30,92 procenty. ANO obdrželo 24,88 procent a Piráti se STAN procent 18,93. SPD přišlo volit 5,71 procent lidí. K volbám dorazilo 66,40 procent lidí.
V Březnici jasně zvítězilo hnutí ANO s 32,20 procenty. Koalice Spolu získala 21,19 procent, Piráti a STAN 15,21 procent. SPD získala 9,11 procent platných hlasů. Volební účast 60,07 procent.
Například v Kamýku nad Vltavou dali voliči nejvíc hlasů hnutí ANO, které získalo 26,87 hlasů. V těsném závěsu byla koalice Spolu, která obdržela 23,80 procent a Piráti se STAN 21,68 procent. SPD přilákala k volebním urnám 8,06 procent voličů. Volební účast 72,02 procent.
V obci Petrovice vyhráli Piráti se STAN s výsledkem 27,06 procent. Na druhém místě byla koalice Spolu, která obdržela 25,92 procent. ANO získalo 22,10 procent a ČSSD 6,22 procent. Volební účast 72,27.
Podrobný přehled hlasování ve všech obcích naleznete na stránce volby.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Falešný web láká na levné dálniční známky
Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes …
KRIMI
Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích
Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším …
ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen
Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna …
AKTUÁLNĚ
Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 42,50 …
AKTUÁLNĚ
Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí?
V Žežické má vyrůst 144 nových bytů a jde o jeden z největších bytových projektů, …
POLITIKA
Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem
Čtyřicáté zasedání Zastupitelstva města Příbrami proběhlo ve středu 25. března 2026. …
POLITIKA
Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly
Příbramští profesionální hasiči mají nového parťáka do terénu. Do jejich výbavy nově …
AKTUÁLNĚ
HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma!
Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani …
SPORT
Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty
Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. …
Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online.
Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 …
ON-LINE PŘENOS





