23. 5. svátek má Vladimír
https://szm.pb.cz/akce/den-deti-na-novaku/
Představení nominovaných sportovců v kategorii Největší sportovní talent do 23 let

16. března 2024   (16:32)
Představení nominovaných sportovců v kategorii Největší sportovní talent do 23 let
foto: David Fabián / se souhlasem

Do ankety Sportovec roku Příbramska za rok 2023 bylo nakonec nominováno 25 sportovců, 8 trenérů a 17 družstev. Dnes vás seznámíme s konkrétními úspěchy, kterých v uplynulém roce dosáhli nominovaní v kategorii Největší sportovní talent do 23 let.


V kategorii Největší sportovní talent do 23 let soutěží dvanáct nominovaných:

Nikolas Kopecký – i mezi největšími mladými talenty mají Příbram Bobcats své želízko v ohni. Je jím patnáctiletý Nikolas Kopecký, který má na svém kontě již pěknou řádku ocenění s týmem flag fotbalu U15 (bronz 2023, stříbro 2022, stříbro 2021). Jakožto člen národního týmu U15 se loni zúčastnil mistrovství Evropy v italském Grossetu. Týmu pomohl k zisku stříbrných medailí a za své výkony byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem (MVP) celého turnaje.
V kategorii Největší sportovní talent do 23 …
foto: Nikolas Kopecký

Jan Mašek – jednadvacetiletý milovník bojových sportů má skvěle našlápnuto mezi profesionální zápasníky MMA. Velmi pokorný a pracovitý sportovec má silnou hlavu a neskutečnou touhu po vítězství. I přes svůj nízký věk už má za sebou spoustu zápasů v MMA i K1. V loňském roce se stal popáté mistrem republiky v MMA mezi amatéry. Na Mistrovství světa v Albánii postoupil do čtvrtfinále a skončil na děleném 5.-8. místě.
Jan Mašek – jednadvacetiletý milovník bojových …
foto: Jan Mašek
Tereza Bodnárová – mimořádná judistka z Příbrami, která už řadu let vozí medaile z největších světových soutěží, začala loni prvním rokem soutěžit i mezi seniory. První úspěch loňské sezony přišel v únoru, když Bodnárová získala bronz na Varšava European Open 2023. Na konci září zazářila na skvěle obsazeném Prague European Open 2023 dalším třetím místem. Na tatami se vrátila po tříměsíční pauze zaviněné zraněním, o to je úspěch cennější. Na listopadovém mistrovství Evropy ve Francii do 23 let obsadila páté místo. Jeden vítězný zápas zapsala také na seniorském MS v Dauhá.
Tereza Bodnárová – mimořádná judistka z …
foto: Tereza Bodnárová
Linda Smetanková – i přesto, že se třináctiletá plavkyně z příbramského Plaveckého klubu potýkala v loňském roce se zdravotními potížemi, dokázala zvítězit na MČR v dálkovém plavání na 5 km. Dva bronzy vylovila Smetanková i na 400 m polohový závod a 800 m volný způsob na letním MČR v Plzni. Na zimním republikovém šampionátu třináctiletých, který hostila Jihlava, potvrdila Linda roli favoritky a zvítězila ve své oblíbené disciplíně 200 m motýl. Kvůli viróze však nemohla přidat další úspěchy. Do další sezony přejeme pevné zdraví
Linda Smetanková – i přesto, že se …
foto: Linda Smetanková

Barbora Šindelářová – další plavecký talent z příbramské líhně. Čtrnáctiletá závodnice získala dvě druhá místa na 200 m a 400 m volný způsob v rámci zimního MČR v Prostějově. Sbírku medailí z Prostějova zkompletovala díky smíšeným štafetám, ve kterých se svými plaveckými kolegy posbírala zlato a bronz ve štafetách na 4 x 50 m volný a polohový způsob. Do sbírka přidala i třetí místo z MČR v dálkovém plavání v Podolí.
Barbora Šindelářová – další plavecký talent z …
foto: Barbora Šindelářová (2. místo)
Daniel Rosenbaum – z Rosenbauma mladšího roste další špičkový nahrávač dynastie Rosenbaumů. Dan již čtvrtým rokem obléká dres mužského A týmu, ve kterém dostává rok od roku důležitější roli. V aktuální sezoně 2023/2024 nosí kapitánskou pásku a s velkou pravděpodobností ho v budoucnu čeká přestup do některého TOP týmu v ČR či zahraničí. V loňském roce měl s ohledem na věk poslední šanci uspět mezi juniory. Šanci využil téměř dokonale, když s týmem U22 získal 2.místo na MČR a byl jmenován nejlepším nahrávačem turnaje.
Daniel Rosenbaum – z Rosenbauma mladšího roste …
foto: Daniel Rosenbaum
Vojtěch Vocílka – jablko evidentně nepadlo daleko od stromu. Syn Petra Vocílky, dlouholetého předsedy příbramského klubu SK Sporting, se dokonale potatil a skvěle mu to běhá. A to dokonce tak, že na trati 60 m byl v uplynulém roce nejrychlejším žákem v ČR s časem 7,16 sekund. Na letním MČR žactva v Břeclavi získal mezi o rok staršími soupeři dva bronzy na 60 m a 150 m. Vojta kombinuje běhání s Ultimate frisbee, a to opět velmi zdatně, neboť jako člen reprezentačního týmu získal 7. místo na ME s týmem U20 v Padově.
Vojtěch Vocílka – jablko evidentně nepadlo …
foto: Vojtěch Vocílka (první zleva)
Adam Čadek – šestnáctiletý fotbalista působí v příbramské fotbalové akademii u Litavky od roku 2012 a patří mezi další talenty. Nominaci si vysloužil za výkony v týmu U17, který patří mezi nejúspěšnější ročníky v klubové akademii. I díky jeho příspěvku s týmem zvítězil v České divizi dorostu v sezoně 2022/2023. Adam patřil v minulé sezóně mezi důležité hráče záložní řady a nastřílel mnoho branek. V aktuální sezóně už přeskakuje kategorie a ve svém mladém věku posílil tým nejstarších dorostenců U19. Zaujal i trenéry druholigového A-týmu Příbrami. Mezi profíky si užil nejen první zápas, ale vysloužil si také profesionální smlouvu.
Adam Čadek – šestnáctiletý fotbalista působí v …
foto: Adam Čadek
Laura Kolková – pohybový talent z Aerobic studia Dvojka Sedlčany získala v uplynulé sezoně titul mistryně ČR v kategorii jednotlivkyň 12-14 let ve sportovní disciplíně gymnastický aerobik Mistry s Mistry. Titul získala také v kategorii dvojic a trojic 12-14 let. Cenné je i 12. místo na československém Poháru federací v Praze.
Laura Kolková – pohybový talent z Aerobic …
foto: Laura Kolková
Klára Čechová – z příbramského frisbee oddílu Kachny Příbram byly v loňském roce nominovány hned 4 hráčky do širšího výběru národního týmu v kategorii do 20 let. Sítem přípravných soustředění propadla i Klára Čechová, která se s reprezentačním výběrem zúčastnila juniorského ME v Padově. Dívky obsadily třetí místo. Dalším úspěchem jsou druhá místa na venkovním i halovém JMČR.
Klára Čechová – z příbramského frisbee oddílu …
foto: Klára Čechová
Viktorie Křivová – aktuálně největší talent Bruslařského klubu Příbram. Svými výsledky se dlouhodobě řadí mezi nejlepší krasobruslařky v kategorii mladších žaček. Pod vedením své maminky, někdejší vícemistryně ČR v krasobruslení se neustále posouvá vpřed a zařazuje do své sestavy těžší a těžší prvky. V uplynulé sezoně získala 2. místo v celkovém hodnocení Českého Poháru pro rok 2023. Mezi významné úspěchy patří i 2.místo na mezinárodní soutěži Heiko Fischer Trophy ve Stuttgartu (GER) a 4. místo z Olympiády dětí a mládeže 2023.
Viktorie Křivová – aktuálně největší talent …
foto: Viktorie Křivová (2. místo)
David Fabián – démon českého trialu. Sedmnáctiletý český reprezentant v trialu vybojoval v loňské sezoně 3. místo na mistrovství světa družstev ve Francii. Stal se rovněž mistrem ČR v absolutním pořadí, mistrem ČR v kategorii Junior a mistr ČR v družstvech. Tři tituly mistra republiky v jednom roce jsou unikátním počinem.
David Fabián – démon českého trialu. …
foto: David Fabián

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související


Další články

Žena v Dobříši se popálila při manipulaci s lihem, letěl pro ni záchranářský vrtulník Žena v Dobříši se popálila při manipulaci s lihem, letěl pro ni záchranářský vrtulník Podle záchranářů utrpěla popálení břicha, horních i dolních končetin. Památník Antonína Dvořáka uvede operu Čert a Káča pod širým nebem Památník Antonína Dvořáka uvede operu Čert a Káča pod širým nebem Programovou novinku diváci zhlédnou 16., 18. a 20. června v kulisách anglického parku … Příbram chce zavést kanalizaci do Kozičína a opravit tam vodovod Příbram chce zavést kanalizaci do Kozičína a opravit tam vodovod Náklady bez DPH zřejmě nepřesáhnou 130 milionů korun. Blíží se dvanáctý ročník pochodu "Kozárovická 20" Blíží se dvanáctý ročník pochodu "Kozárovická 20" „Kozárovická 20“ je pochod v okolí Kozárovic a Orlické přehrady. Trasa vede po cestách … Čtvrtfinálové utkání MS v hokeji se bude v Příbrami promítat na velkoplošné obrazovce Čtvrtfinálové utkání MS v hokeji se bude v Příbrami promítat na velkoplošné obrazovce Český hokejový tým se ve čtvrtfinálovém utkání střetne ve čtvrtek 23. května s týmem … Při nehodě v Příbrami se lehce zranily dvě ženy, komunikaci policie uzavřela Při nehodě v Příbrami se lehce zranily dvě ženy, komunikaci policie uzavřela K nehodě došlo v devět hodin v ulici Seifertova. U Hluboše přejel řidič do protisměru a havaroval do stromu, letěl pro něj vrtulník U Hluboše přejel řidič do protisměru a havaroval do stromu, letěl pro něj vrtulník Řidiče museli z auta vyprostit hasiči. Středočeští STAN zveřejnili kompletní kandidátku pro krajské volby Středočeští STAN zveřejnili kompletní kandidátku pro krajské volby Povede ji současná hejtmanka Petra Pecková. Zastupitelé odložili rozhodnutí o prodeji pozemku u Fantovy louky Zastupitelé odložili rozhodnutí o prodeji pozemku u Fantovy louky Bod o prodeji části pozemku u Fantovy louky byl nakonec stažen z pondělního jednání …
Ve Středočeském kraji je na SŠ 2500 míst, poblíž Prahy zájem převyšuje nabídku Ve Středočeském kraji je na SŠ 2500 míst, poblíž Prahy zájem převyšuje nabídku V aktuálním přijímacím řízení přibyly ve středních Čechách i nové obory.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2024 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies