Představení nominovaných sportovců v kategorii Největší sportovní talent do 23 let
9. března 2023 (19:59)
foto: Judo Příbram / se souhlasem
Do ankety Sportovec roku Příbramska za rok 2022 bylo nakonec nominováno 44 sportovců a 13 družstev. Dnes vás seznámíme s konkrétními úspěchy, kterých v uplynulém roce dosáhli nominovaní v kategorii Největší sportovní talent do 23 let.
V kategorii Největší sportovní talent do 23 let soutěží šestnáct nominovaných. To je vůbec nejpočetnější kategorie v anketě. Z tohoto důvodu budou představeni nadvakrát po osmi.
Tereza Bodnárová – skvělá dvacetiletá příbramská judistka již dávno přerostla republikovou úroveň a řadu let vozí medaile z mezinárodních akcí. V loňském roce se umístila mezi 27 závodnicemi v nejlehčí ženské váhové kategorii do 48 kg na 9. místě na MS v Ekvádoru. Na Evropském poháru juniorů U21 v italském Lignanu vybojovala bronz poté, co po prohraném druhém kole nenašla přemožitelku v opravách. Na nejprestižnějším EC juniorů sezony v Grazu brala Bodnárová páté místo. Svou dominanci na českých kolbištích potvrdila judistka na dubnovém MČR v Hranicích, kde dokázala zvítězit, přestože bojovala ve vyšší váhové kategorii do 52 kg.
Tereza Bodnárová – skvělá dvacetiletá příbramská judistka již dávno přerostla republikovou úroveň a řadu let vozí medaile z mezinárodních akcí. V loňském roce se umístila mezi 27 závodnicemi v nejlehčí ženské váhové kategorii do 48 kg na 9. místě na MS v Ekvádoru. Na Evropském poháru juniorů U21 v italském Lignanu vybojovala bronz poté, co po prohraném druhém kole nenašla přemožitelku v opravách. Na nejprestižnějším EC juniorů sezony v Grazu brala Bodnárová páté místo. Svou dominanci na českých kolbištích potvrdila judistka na dubnovém MČR v Hranicích, kde dokázala zvítězit, přestože bojovala ve vyšší váhové kategorii do 52 kg.
foto: Judo Příbram / se souhlasem
Antonie Cermanová – talentovaná cyklistka příbramského oddílu CK Fany Gastro zvítězila se svou týmovou parťačkou Lucií Grohovou na Mistrovství ČR v časovce dvojic v kategorii starších žaček. Z MČR si odvezla ještě další dvě stříbra v silniční cyklistice a cyklokrosu. Antonie vyplenila v roce 2022 co se dalo a zaznamenala přes 30 vítězství a dalších 15 pódiových umístění na závodech v ČR, Slovensku i Polsku.
foto: CK Příbram Fany Gastro / se souhlasem
David Fabián – šestnáctiletý český reprezentant vybojoval v motocyklové disciplíně trial druhé místo v celkové klasifikaci světového šampionátu v kategorii Trial3 (do 125 ccm) a stal se vicemistrem světa. Byl také členem vítězného týmu na MS družstev v rámci International Trophy v italské Monze a titul získal i na MČR družstev.
foto: David Fabián jr. / se souhlasem
Barbora Fialová – nadějná příbramská tenistka, soutěžící za TK Roja, posbírala 2 cenné kovy v rámci Olympiády dětí a mládeže v Prostějově. Stříbro z dvouher a zlato ve čtyřhře je krásný výsledek. Fialová také vyhrála středočeský krajský přebor jednotlivců a celou řadu turnajů ve čtyřhrách. Za rok 2022 skončila v celorepublikovém žebříčku v kategorii mladších žákyň na 6. místě.
foto: TK Roja / se souhlasem
Lucie Grohová – další výrazný talent příbramského cyklistického klubu. Grohová se vedle silniční cyklistiky specializuje i na horské kolo (MTB), na kterém sbírá největší úspěchy. S Cermanovou dominovaly na MČR v časovce dvojic starších žaček. V konečném pořadí Českého poháru (Techniserv Cup) na silnici skončila Grohová druhá. V červnu se Lucie stala nejúspěšnější sportovkyní na Olympiádě dětí a mládeže, když opanovala hned tři disciplíny – BMX, MTB a dráhu. V srpnu zazářila na ME mládeže ve Švýcarsku, když se stala dvojnásobnou mistryní Evropy v MTB ve věkové kategorii U14. Nejprve získala zlato z týmové štafety a pak navázala také v individuálním závodě. Na republikovém šampionátu MTB si rovněž dojela pro dva tituly.
foto: CK Příbram Fany Gastro / se souhlasem
Filip Kohn – nový úkaz ve světě rychlých kol. Někdejší tenista přesedlal před několika lety do světa rally sportu, který mu hned učaroval. Po úvodním „oťukání“ v Opel ADAM Cupu využil možnost zúčastnit se projektu European Rally Star, organizovaný mezinárodní organizací FIA společně s Autoklubem ČR, jehož cílem je hledání nových talentů pro rally. V rámci národního kola se dostal do nejlepší trojky. Tímto úspěchem se kvalifikoval do kontinentálního finále v Německu, kterého se zúčastnilo 83 jezdců z celého světa. Ani v této konkurenci se neztratil a dostal se do užšího výběru. Mladý závodník jezdí s vozem Ford Fiesta Rally3 ve vybraných závodech MČR.
foto: Filip Kohn / se souhlasem
Tomáš Krejčí – tenisová naděje z Dobříše. Tomáš patří svými výkony mezi nejlepší hráče republiky v ročníku 2009. Na mládežnické olympiádě v Olomouci získal se svým spoluhráčem zlaté medaile ve čtyřhře v kategorii starších žáků. Na MČR došel až do semifinále, kde vypadl s pozdějším vítězem. Získal také druhé místo na republice družstev a čtvrté místo na ME do dvanácti let. Pravidelně se dostává do závěrečných kol turnajů nejvyšší kategorie A. Svými výkony se Tomáš kvalifikoval na neoficiální MS do 14 let ve francouzském Tarbes. V evropském žebříčku mu patří 15. místo.
foto: TenisCentrum Dobříš / se souhlasem
Viktorie Křivová – aktuálně největší talent Bruslařského klubu Příbram. Pravidelně sbírá pódiová umístění v rámci Českého poháru. V březnu 2022 se svými výsledky kvalifikovala na Mistrovství ČR v Mariánských Lázních. Ve volné jízdě předvedla bez zakolísání sedm dvojitých skoků včetně dvojitého Axela, originální piruety v nejvyšším stupni obtížnosti a náročnou krokovou pasáž. Mezi 30 nejlepšími krasobruslařkami brala nakonec stříbro v kategorii nejmladší žačky.
foto: BK Příbram / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Představení nominovaných sportovců v kategorii Nejlepší trenér
•Představení nominovaných sportovců v kategorii Nejlepší sportovní kolektiv – mládež do 23 let
•Představení nominovaných sportovců v kategorii Nejlepší sportovec
Další články
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent
Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března
Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na …
ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou.
Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra …
FOTOGALERIE
Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2
Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po …
SPORT
Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov
Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce …
POZNÁVÁME BRDY
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se
Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční …
DOBŘÍŠ
Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě!
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží …
ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí
Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už …
BLESKOVÁ ZPRÁVA




