Představení nominovaných sportovců v kategorii Nejlepší sportovní kolektiv – dospělí
4. března 2023 (14:57)
foto: HC Příbram / se souhlasem
Do ankety Sportovec roku Příbramska za rok 2022 bylo nakonec nominováno 44 sportovců a 13 družstev. Dnes vás seznámíme s konkrétními úspěchy, kterých v uplynulém roce dosáhli nominovaní v kategorii Nejlepší sportovní kolektiv – dospělí.
V kategorii Nejlepší sportovní kolektiv – dospělí soutěží čtyři oddíly:
HC Baník Příbram (ženy) – příbramské hokejistky se za krátkou historii ženské extraligy staly jejím hegemonem. Poté, co v roce 2018 došlo k založení ženského družstva a fúzi s pražskou Slavií, stala se z Příbrami téměř nedobytná tvrz. V soutěžním ročníku 2021/2022 ani jednou neprohrály. V základní části čtyřčlenné extraligy vyhrály všech 12 zápasů s impozantním skóre 91:12. Ve finále si pak poradily 2:0 na zápasy s Karvinou. Potřetí za sebou tak obhájily mistrovský titul.
HC Baník Příbram (ženy) – příbramské hokejistky se za krátkou historii ženské extraligy staly jejím hegemonem. Poté, co v roce 2018 došlo k založení ženského družstva a fúzi s pražskou Slavií, stala se z Příbrami téměř nedobytná tvrz. V soutěžním ročníku 2021/2022 ani jednou neprohrály. V základní části čtyřčlenné extraligy vyhrály všech 12 zápasů s impozantním skóre 91:12. Ve finále si pak poradily 2:0 na zápasy s Karvinou. Potřetí za sebou tak obhájily mistrovský titul.
foto: HC Příbram / se souhlasem
FK Viagem Příbram – po několika výsledkově bídných sezonách došlo v první polovině aktuální sezony 2022/2023 k nečekané obrodě příbramských fotbalistů. Tým neznámých mladíků, vedený trenérským duem Zápotočný – Nikl, prošel zajímavou herní proměnou. Díky aktivnímu pojetí hry, kombinačnímu fotbalu, pevné obraně a nejproduktivnějšímu útoku se tým vyšvihl po šestnácti odehraných kolech na první místo FNL, se čtrnáctizápasovou šňůrou bez porážky v zádech. Takovou sérii Příbram nepamatuje.
foto: FK Viagem Příbram / se souhlasem
VK Euro Sitex Příbram – tradiční účastník volejbalové extraligy poskládal před sezonou 2021/2022 výborný tým. Risk v podobě angažování tří neznámých Jihoameričanů vyšel dokonale. Zejména Madalóz s Johansenem se ukázali být velkým přínosem pro tým, který celou sezonu zle zatápěl klubům s výrazně vyššími rozpočty. Po konci základní části se tým radoval ze skvělého třetího místa. Ve čtvrtfinále play-off trochu nečekaně vypadl s papírově slabším Aerem Odolena Voda, ale konečné páté místo v extralize bylo i tak velmi dobrým počinem.
foto: VK Eurositex Příbram / se souhlasem
HC Baník Příbram (muži) – mužský příbramský hokej procházel řadu let složitým obdobím. Současné vedení klubu se ovšem netají svými ambicemi. Staví na mladých hráčích, které si chce samo vychovávat. Do klubu investuje a na výsledcích A-týmu je to znát. I díky spolupráci s extraligovým Hradcem Králové a prvoligovým Kolínem v týmu působí řada mladých a perspektivních hráčů. V sezoně 2021/2022 vybojoval Baník po dobrých výkonech druhé místo v druholigové skupině Jih a postoupil do play-off. Mužstvo i přes četná zranění ukázalo ve vyřazovacích bojích svou sílu. V semifinále play-off si Příbram poradila s pražskou Kobrou. Ve finále už byl tým značně limitován vysokým počtem zraněných hráčů a nestačil na zkušený Tábor. Z celkového pohledu se však jednalo o úspěšnou sezonu a silný impuls do další práce.
foto: HC Příbram / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Představení nominovaných sportovců v kategorii Nejlepší sportovec
•Představení nominovaných sportovců v kategorii Nejlepší odchovanec / krajánek
•Odtajněno, známe nominace do ankety Sportovec roku Příbramska
Další články
Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO
Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života
Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich …
ZAJÍMAVOSTI
Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“
U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na …
AKTUÁLNĚ
Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016
Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České …
ZAJÍMAVOSTI
Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska
Mezinárodní den muzeí letos v Příbrami připomene Hornické muzeum Příbram novinkou, …
ZAJÍMAVOSTI
Jaro přináší nový život. A zároveň nejvíc smrti. Pomozte to změnit.
Jaro je tu a s ním i období, kdy se v trávě rodí tisíce mláďat. A zároveň období, kdy …
ZVÍŘATA
Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi
Ve švédském městě Södertälje testují projekt, který zní jako sci‑fi: divoké vrány …
ZAJÍMAVOSTI
Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko
Ačkoliv jsou autobusové linky pro turisty určené především pro Plzeňsko, využít je …
DOPRAVA
Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí?
Realitní trh ve Středočeském kraji pokračuje i v roce 2026 v postupném růstu. Po …
PR
Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“
Jak vypadá škola, která staví na individuálním přístupu, tvořivosti a propojení …
ROZHOVOR




