23. 5. svátek má Vladimír

Představení nominovaných sportovců v kategorii Nejlepší sportovec

8. března 2024   (14:37)
Představení nominovaných sportovců v kategorii Nejlepší sportovec
foto: MM Production / se souhlasem

Do ankety Sportovec roku Příbramska za rok 2023 bylo nakonec nominováno 25 sportovců, 8 trenérů a 17 družstev. Dnes vás seznámíme s konkrétními úspěchy, kterých v uplynulém roce dosáhli nominovaní v kategorii Nejlepší sportovec.


V kategorii Nejlepší sportovec soutěží pět jmen:

Martin Macík – sedlčanský jezdec rally se specializací na dálkové závody kamionů. Miluje vše, co má motor a jezdí rychle. Jeho zdaleka největší posedlostí je slavná Rallye Dakar, které se v roce 2023 zúčastnil již pojedenácté. Absolutní profesionál a zdatný podnikatel opět dokázal posunout své maximum, když se svým Čendou vyhrál 5 etap na Dakaru a v celkovém pořadí vyjel druhé místo mezi kamiony. S okřídleným příslovím posádky “lepší mrtvej, než druhej", nezbývá, než příští ročník už definitivně vyhrát a vystoupit na Olymp.
V kategorii Nejlepší sportovec soutěží pět …
foto: MM Production / se souhlasem

Petr Kafka – ostřílený hokejový útočník, který má za sebou bohatou kariéru v extralize, kde působil ve čtyřech mužstvech a odehrál 200 zápasů. Do Příbrami přišel v roce 2022 z pražské Slavie, kde patřil několik posledních sezon mezi nejvýraznější osobnosti Chance ligy. Z pozice kapitána dovedl v loňské sezoně příbramské hokejisty do semifinále západní konference 2. ligy. Nasbíral přitom velmi solidních 78 kanadských bodů.
Petr Kafka – ostřílený hokejový útočník, který …
foto: Petr Kafka
Tomáš Wágner - odchovanec příbramského fotbalu má za sebou bohatou a úspěšnou kariéru. V první lize působil v Plzni, Mladé Boleslavi, Jablonci, Karviné či ve Zlíně. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá na Kypru a v Rumunsku. Zkušený šutér FK Příbram se stal se 17 góly nejlepším střelcem uplynulé druholigové sezony. Z pozice kapitána táhl svůj tým za snem o postup do 1. ligy. Příbram po podzimu soutěž vedla, ale nakonec skončila třetí. V baráži o první ligu podlehl tým Pardubicím. Wágner se v sezoně potýkal se zraněními, přesto dokázal družstvo táhnout nejenom na hřišti, ale i v šatně, kde byl vzorem a mentorem pro mladé hráče.
Tomáš Wágner - odchovanec příbramského fotbalu …
foto: Tomáš Wágner
Jan Šneberger – zkušený příbramský triatlonista si zapsal v roce 2023 několik skvělých výsledků. Někdejší účastník legendárních mistrovství světa na Havaji zvítězil loni na MČR v polovičním Ironmanu ve Žďáru nad Sázavou. Stal se i vítězem celkového hodnocení Českého poháru v dlouhém triatlonu. Druhým místem v dlouhém triatlonu na Moraviamanovi v Otrokovicích se přímo nominoval na mistrovství Evropy v Almere, kde se nakonec v těžké konkurenci umístil na 15. místě jako nejlepší z Čechů.
Jan Šneberger – zkušený příbramský …
foto: Jan Šneberger

Ondřej Čermák – historicky první český mistr světa v sidecarcrossu, jezdící jako spolujezdec po boku nizozemského pilota Etienna Baxe, vyhrál v uplynulém roce několik závodů MS. Společně se umístili na 2. místě v celkovém hodnocení MS v sidecarcrossu. Čermák v říjnu zopakoval se svým holandským pilotem také zlato z ME národů v italské Cignoli, tentokrát v barvách holandského družstva. Na konci roku 2023 zarmoutil Čermák všechny své příznivce, když oznámil konec své bohaté a veleúspěšné kariéry, ve které získal po boku nejlepších světových jezdců kompletní sbírku 3 pódiových medailí ze seriálu závodů MS.
Ondřej Čermák – historicky první český mistr …
foto: Ondřej Čermák

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně … ZAJÍMAVOSTI Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první … ROZHOVOR Ranní budíček v příkopě: Řidič na Příbramsku zaspal zatáčku i s pořádnou opicí Ranní budíček v příkopě: Řidič na Příbramsku zaspal zatáčku i s pořádnou opicí Sobotní ráno začalo pro jednoho z řidičů na Příbramsku tvrdým přistáním v příkopu. … Jaké dokumenty potřebujete při prodeji nemovitosti? Jaké dokumenty potřebujete při prodeji nemovitosti? Pro prodej nemovitosti nestačí jen nafotit dům nebo byt a zveřejnit inzerát. Ve … PR Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém Město Příbram od dubna výrazně přitvrdilo v kontrole toho, jak podnikatelé nakládají … POLITIKA Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Bolest hlavy, vyrážka nebo výsledky krevních testů? Stále více lidí dnes místo … ZDRAVOTNICTVÍ Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Jsou místa v Brdech, která člověka okouzlí třeba tajemnou krásou bučin nebo … POZNÁVÁME BRDY U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali … AKTUALIZOVÁNO Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím … NÁZOR
LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz