13. 5. svátek má Servác




Přednáška v Rožmitále vynesla dvacet tisíc korun pro ukrajinské uprchlíky

18. března 2022   (16:42)
Další 4 fotografie v galeriiPřednáška v Rožmitále vynesla dvacet tisíc korun pro ukrajinské uprchlíky
foto: Rožmitál Vespolek / se souhlasem

Na pomoc Ukrajině putoval také výtěžek z akce Goldies v příbramském klubu Pojistka.


Vlna solidarity s Ukrajinou a lidmi, kteří kvůli válce museli ze země odejít, se zvedá i na Příbramsku. Na pomoc míří vstupné z plánovaných kulturních akcí, jiné vznikají spontánně. Získané finance organizátoři věnují neziskovým organizacím nebo na přímou podporu uprchlíkům.

Přednášku o aktuálním dění na Ukrajině s historikem Mikulášem Peštou uspořádala 6. března v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem organizace Rožmitál Vespolek. „Vznikla operativně jako reakce na události, které v poslední době hýbou společností,“ uvedla za spolek Kateřina Štěrbová. Přednáška navazovala na Skautskou kavárnu, kde si návštěvníci mohli vychutnat kávu darovanou věšínskou pražírnou Brdská káva a dobroty od místních skautek a jejich maminek. O hudební náplň se s kytarou postaral Vítek Jeníček. „Nejen díky rožmitálské veřejnosti předává Vespolek 20 606 korun na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Převážně se jedná o maminky s dětmi, které našly ubytování na Rožmitálsku,“ ocenila podporu dárců a také spolupráci všech zapojených organizací Kateřina Štěrbová. Záznam přednášky je možné zhlédnout na kanálu YouTube pod hlavičkou Rožmitál Vespolek.
V příbramské Pojistce se 11. března konala benefiční klubová noc Pojistka Goldies. Podle provozovatele klubu Tonyho Schejbala navštěvuje pravidelnou akci až tři sta lidí. „Společně se podařilo vybrat 25 300 korun. Peníze jsme odeslali na účet sbírky SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni,“ informoval klub na Facebooku.

Fotogalerie

Přednáška v Rožmitále vynesla dvacet tisíc korun pro ukrajinské uprchlíky (1) Přednáška v Rožmitále vynesla dvacet tisíc korun pro ukrajinské uprchlíky (2) Přednáška v Rožmitále vynesla dvacet tisíc korun pro ukrajinské uprchlíky (3) Přednáška v Rožmitále vynesla dvacet tisíc korun pro ukrajinské uprchlíky (4)

foto: Rožmitál Vespolek / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Malé postavičky z přírodnin, které si získaly srdce dětí i dospělých, přicházejí s … DOBŘÍŠ Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem V úterý 12. května po 21. hodině večer došlo na silnici č. I/18 k nehodě. Na trase z … AKTUALIZOVÁNO Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba V Kladenské ulici na Březových Horách začne už ve středu 13. května vznikat … NEPŘEHLÉDNĚTE Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. … NEPŘEHLÉDNĚTE Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. … Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u … AKTUALIZOVÁNO
Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz